Ogłoszenia Parafialne na VII Niedzielę Zwykłą

(19.02.2017)

  1. Od poniedziałku, 06.02. wędruje po naszej parafii obraz Matki Bożej Różańcowej z Pompejów. Osoby i rodziny, które chciałyby go przyjąć w domu na 1 dzień, mogą zgłosić się w zakrystii lub biurze parafialnym (tel. kontaktowy: 696042989).
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ponowne włączenie się w parafialną zbiórkę makulatury. Środki uzyskane z jej sprzedaży przeznaczymy na naszą scholę dziecięcą. Ostatnio kontener udaje się zdecydowanie bardziej wypełniać, za co w imieniu naszych małych scholistów bardzo dziękujemy.
  3. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce na Lubelszczyznę, Podkarpacie i do Lwowa w dniach 21-26 maja br. W programie m.in. Kazimierz Dolny, czyli perła nad Wisłą, Lublin, Zamość zwany Padwą Północy, Lwów, Krasiczyn, Przemyśl, czyli perła Podkarpacia, Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej zwane Jerozolimą Wschodu i Jasną Górą Podkarpacia, ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu, Turzańsk z unikalną cerkwią, Komańcza, gdzie więziony był Prymas Tysiąclecia, Solina, Myczkowice z ogrodem biblijnym – żywą księgą Biblii, Sandomierz słynący również z serialu „Ojciec Mateusz”. Cena 1075 zł. Zapisy w kancelarii i u ks. Dominika.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w małym kościele. W Przewodniku Katolickim m.in. „Absurd równouprawnienia”; czy warto jeszcze mówić o Auschwitz?; „Pośród ruin Aleppo” – wywiad z siostrą posługującą w tym mieście; „50 lat Odnowy” czyli o charyzmatach Ducha Świętego.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły: śp. Barbara Kowalska, l. 87 z ul. Motylowej 4, śp. Irena Dola-Górniak, l. 88 z ul. Mińskiej 126 (pogrzeb w środę – godzina do ustalenia) oraz śp. Teresa Kufel, l.87 z ul. Gawroniej 76. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 12. Wieczny odpoczynek…