Ogłoszenia Parafialne na XVI Niedzielę zwykłą
(20.07.2014)

  1. Dziś po Mszy Św. o godz. 11:30 poświęcimy wszystkim chętnym pojazdy mechaniczne z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona podróżujących.

  2. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie ma w niedzielę i święta, w które obowiązuje porządek niedzielny, Mszy św. o godz. 12:30.

  3. Jutro (w poniedziałek 21.07.) rano na szlak pątniczy wyrusza Bydgoska Piesza Pielgrzymka Diecezjalna na Jasną Górę, a w niej grupa zielono-żółta prowadzona przez ks. Krzysztofa Klóskę. Dzisiaj o godz. 20:00 pielgrzymi będą pakować swoje bagaże, a na 21:00 zapraszamy do kościoła na wspólny Apel Jasnogórski. Aby wesprzeć pielgrzymów naszą modlitwą, w czasie trwania pielgrzymki będziemy wspólnie odmawiać różaniec w dni powszednie o godz. 17:30. W niedzielę różaniec o godz. 9:30.

  4. Nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę na Dolny Śląsk, w rodzinne strony ks. Dominika. Planowany termin: 12-14.09. br. W programie m.in. Wrocław, Henryków (klasztor Księgi Henrykowskiej z pierwszym zdaniem zapisanym po polsku), Ząbkowice Śląskie z krzywą wieżą, Bardo, Wambierzyce z niezwykłą kaplicą, Srebrna Góra, Walim i Trzebnica z sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej. Koszt: 350 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Serdecznie zachęcamy do udziału.

  5. Nadchodzący tydzień jest pełen świętych: we wtorek 22.07. - wspomnienie św. Marii Magdaleny, w środę 23.07. - święto św. Brygidy, patronki Europy, matki ośmiorga dzieci, które przykładnie wychowała, a potem dała początek nowej rodzinie zakonnej, w czwartek 24.07. - św. Kingi, zakonnicy, w piątek 25.07. - święto św. Jakuba Apostoła (i św. Krzysztofa), a w sobotę 26.07. - wspomnienie śś. Dziadków P. Jezusa, czyli Joachima i Anny, rodziców NMP.

  6. Także w wakacje zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w małym kościele. W nowym numerze Przewodnika Katolickiego materiał Solidarni z obrońcą życia – dlaczego warto bronić prof. Chazana; o papieskiej prośbie o łaskę łez; o ks. Janie zwanym „Niezbędnym”, który się irytuje, gdy mówią o nim „umierający ksiądz”; o szkole do generalnego remontu; jeszcze o mundialu z Jezusem w tle; wywiad z największym kibicem pośród biskupów o tym, że „Drużyna jest jak rodzina”; świadectwa młodych bydgoszczan ze Światowych Dni Młodzieży, a na rozkładówce cały artykuł o sąsiadującej z nami Dąbrówce Nowej a także elementarz krajeński, relacja z pielgrzymki rowerowej przez 3 diecezje, o darmowych koncertach muzyki klasycznej w Bydgoszczy, na które warto się wybrać oraz o trudnej sztuce rozeznawania; a w kąciku kulinarnym smakołyki z jagodami – np. karkówka z jagodami.