Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu
(15.03.2015)

  1. Serdecznie witamy pośród nas Ojca Rekolekcjonistę – ks. Dominika Chmielewskiego SDB. Cieszymy się, że jest pośród nas i że poprowadzi nas słowem Bożym ku nawróceniu. Ogarnijmy Go modlitwą i módlmy się cały czas o obfite owoce rekolekcji.

  2. Dzisiaj o godz. 17:00 Gorzkie Żale (tym razem bez kazania pasyjnego), a zaraz po nich Msza Święta z nauką rekolekcyjną.

  3. W trakcie rekolekcji nauki dla wszystkich w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy Świętych o godz. 10:0019:00. Codziennie po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo, które poprowadzi Ojciec Rekolekcjonista. Z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę odbędą się całonocne adoracje, o których mocy i znaczeniu powie więcej sam ks. Dominik.

  4. Uczniów gimnazjum i liceum zapraszamy na rekolekcje w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 08:30 do kościoła; uczniów szkoły podstawowej, klasy IV-VI – w poniedziałek i wtorek na godz. 9:00 – początek w Salce bilardowej (w przyziemiu, wejście po schodach w dół); a uczniów z klas I-III na godz. 10:45; w środę Msze Święte na zakończenie rekolekcji: dla gimnazjum i liceum o 08:30, a dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej – o 11:30.

  5. Młodzież ze szkół średnich, studiującą a także pracującą zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne we wtorek o 18:00. Jednym z tematów będzie przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii.

  6. W najbliższy wtorek podczas rekolekcji biuro parafialne będzie nieczynne. W sprawach pilnych można kontaktować zawsze po każdej Mszy Św.

  7. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się w najbliższy piątek, 20.04. po wieczornej Mszy Świętej, tj. ok. 18:30. Przejdziemy ul. Skośną, Sowią, Bażancią, Pelikanową do Kruszyńskiej i wracając zakończymy na placu przed blokami przy ul. Sowiej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. W ten piątek nie będzie zatem drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 17:30.

  8. Od tego tygodnia można składać produkty żywnościowe w ramach świątecznej pomocy dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosze na ten cel wyłożone są w sklepach Netto, Puszczyk przy ul. Kruszyńskiej i Sowiej, i u p. Doroty przy ul. Kolbego. Na cele charytatywne jest przeznaczona ofiara za paschaliki, które można będą do nabycia od poniedziałku po Mszach Św.

  9. Punkt Przedszkolny „Aniołkowo” działający przy naszej parafii ma jeszcze parę wolnych miejsc dla dzieci w wieku 2,5-5 lat. Więcej informacji szczegółowych o punkcie na gazetce pod ścianą oraz na ulotkach dostępnych w kruchcie.

  10. Zachęcam do lektury prasy wyłożonej w małym kościele. W Przewodniku Katolickim obok wiadomości z życia Kościoła w diecezji, w kraju i w świecie, m.in. protest przeciw banalizacji wiary - o tym jak nie zgubić Jezusa w zbanalizowanym świecie; o pokusie koncentracji na sobie; biskupi o „in vitro”; o ślubach w plenerze; o roczniku (nie)straconym, czyli jakie szanse mają 6-latki w szkole; straszyć czy nie straszyć Franciszkiem?; Youcat – o tym co to są apokryfy; o końcu Twojego Ruchu, fakty i mity o kichaniu; i o tym, czy kobiety są faktycznie bardziej emocjonalne… W wiele innych ciekawych. Warto czytać prasę katolicką!