Ogłoszenia Parafialne na XXVII Niedzielę zwykłą
(04.10.2015 r.)

 1. W czwartek rozpoczęliśmy październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy na wspólne odmawianie podczas nabożeństw różańcowych, które odprawiamy w dzień powszedni o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 16:30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 16:30.

 2. Proponujemy wspólne wyjście na film pt. „Czy naprawdę wierzysz?” - dzisiaj w kinie Helios (przy Galerii Pomorskiej) o godz. 18:00. Chętni mogą zgłosić się w biurze parafialnym.

 3. W środę, 07.10. obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Z tej okazji spotkanie Żywego Różańca o godz. 16:30 w salce na parterze. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do tej wspólnoty tych, którym modlitwa różańcowa jest bliska.

 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy wraz rodzicami właśnie w środę 07.10. (wspomnienie Matki Bożej Różańcowej) na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której uroczyście poświęcimy różańce. Po Mszy będzie także spotkanie dla rodziców.

 5. Krąg Biblijny spotyka się w II piątki miesiąca po wieczornej Mszy Św. w małym kościele (a potem w salce na I piętrze). Zapraszamy na kolejne spotkanie w najbliższy piątek 09.10. o 19:00.

 6. Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży i tych, którzy chcieliby nimi zostać zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek, 09.10. o godz. 20:00 w małym kościele. Zapraszamy na nie zwłaszcza młodzież. Spotkanie dla rodzin, które będą gościć młodych pielgrzymów odbędzie się w niedzielę 18.10. po wieczornej Mszy św.

 7. Kolejna akcja „Makulatura na ŚDM” – od czwartku, 08.10. do poniedziałku 12.10. Przy plebanii, od strony ul. Kolibrowej stanie kontener, do którego można wrzucać wszelkiego rodzaju makulaturę. Za pierwszym razem zebraliśmy 1270 kg, co dało 317,50 zł. Mam nadzieję, że tym razem pójdzie nam jeszcze lepiej.

 8. W przyszła niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na fundusz stypendialny, z okazji XV Dnia Papieskiego.

 9. Przypominamy o zasadzie, że sakramenty chrztu, bierzmowania, I Komunii św., małżeństwa przyjmujemy w parafii zamieszkania. Ewentualne, uzasadnione wyjątki od tej reguły wymagają zawsze zgody własnego proboszcza.

 10. Chłopców, którzy chcą być ministrantami zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 do małego kościoła.

 11. Sympozjum poświęcone małżeństwu i rodzinie organizowane przez Duszpasterstwo Rodzin naszej diecezji odbędzie się w przyszła sobotę, 10.10, w Zespole Szkół Katolickich przy ul Nowodworskiej 17. Natomiast Wspólnota SYCHAR zaprasza małżeństwa do wspólnej modlitwy w parafii Chrystusa Króla w przyszłą niedzielę, 11.10. Będzie możliwość podjęcia adopcji małżeństw w trudnościach. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 12. VII Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę przed Nawiedzeniem Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej odbędzie sięw dniach 21-22 października (środa-czwartek). Chętnych prosimy o zgłaszanie się w biurze parafialnym lub zakrystii. Jest jeszcze parę wolnych miejsc.

 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w małym kościele. W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego oprócz wiadomości z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie, a także o zbliżającym się Synodzie: pomiędzy nauczaniem Kościoła a realnym życiem katolików: „Rodzina a dryfujący świat” oraz o nawróceniu kościelnego języka; o sześciolatkach w szkole i sporze, który nadal trwa; „Modlitwa między słowami” – czyli o różańcu, i czego w tej sprawie uczył św. Maksymilian. Psycholog o roli bajek czyli „Potęga opowieści” oraz Chopin czyli rzeź niewiniątek – relacja z festiwalu.

 14. Z naszej wspólnoty parafialnej przeszedł do wieczności śp. Grzegorz Wojnowski, l. 76, z ul. Motylowej 24. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie