Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną
(03.05.2015)

 1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe ku czci Najśw. Maryi Panny. W dzień powszedni odprawiamy je po wieczornej Mszy Św., czyli ok. godz. 18:30; w niedziele – przed wieczorną Mszą, o godz. 16:30.

 2. Kończy się Tydzień Modlitw o Powołania, ale nasza modlitwa w tej intencji się nie kończy i nie może kończyć! Serdecznie dziękuję członkom Stow. Wspierania Powołań za animowanie tej modlitwy w minionym tygodniu.

 3. W najbliższym tygodniu odbędą się comiesięczne spotkania formacyjne: Żywego Różańca w środę o godz. 17:00, a Stow. Wspierania Powołań w I czw. o godz. 17:00 w salce na parterze. W I czw. od 17:30 Godzina Święta przed Najśw. Sakramentem w połączeniu ze Mszą Św. w intencji powołań.

 4. W najbliższy piątek (II miesiąca) zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Rozpocznie się modlitwą w małym kościele po zakończonym naboż. majowym, a więc ok. 19:00. Zapraszamy do udziału w nim, tych, którzy chcą się dowiedzieć więcej o Piśmie Św. i bardziej żyć słowem Bożym. Prosimy przynieść Pismo Święte.

 5. W przyszłą sobotę, 09.05. odwiedziny u chorych od godz. 9:00

 6. W sobotę spowiedź dzieci I-Komunijnych i ich rodziców o godz. 15:00, a w przyszłą niedzielę, 10.05. przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. dzieci podczas Mszy Św. o godz. 10:30. Sugeruję zatem, aby stali uczestnicy tej Mszy Św. przyszli tym razem na inną godzinę, aby pozostawić więcej miejsca dla rodzin i gości tych dzieci (mamy ich ok. 80).

 7. W przyszłą niedziele także po każdej Mszy Św. wolontariusze Hospicjum im. Ks. Popiełuszki zbierać będą ofiary do puszek w ramach akcji „Pola nadziei”. Zbiórka zostanie przeznaczona na zakup samochodu, który posłuży do wizyt domowych.

 8. Elektrośmieci, które gromadzą się w domu, mogą zostać spożytkowane na szczytny cel. Organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” prosi nas o zbiórkę elektrośmieci w celu uzbierania funduszów na pomoc chrześcijanom prześladowanym. Zbiórka odbędzie się w naszej parafii w dn. 13-15 maja. Będzie można przynosić niepotrzebne urządzenia elektryczne i składać je w jednym miejscu, skąd potem zostaną zabrane. Więcej informacji na ten temat za tydzień, ale już dziś informujemy, aby się przygotować. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są ulotki informujące o tej akcji.

 9. Msza Św. w intencji pielęgniarek i położnych z okazji ich święta będzie odprawiona w katedrze bydgoskiej, w piątek 8.05. o godz. 17:00. Natomiast w niedzielę, 17 maja, na Wyspie Młyńskiej w godz. 10:00-16:00 odbędzie się impreza plenerowa pt. „Pielęgniarki i położne w życiu każdego z nas”. Będzie tam można wykonać bezpłatnie podstawowe badania medyczne m.in. pomiar ciśnienia, poziomu cukru, ostrości wzroki i inne.

 10. W gablotce ogłoszeń są nowe zapowiedzi przedślubne. Zachęcam do zapoznania się z nimi.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego oprócz wiadomości z życia naszej diecezji i Kościoła w Polsce i na świecie, m.in. o specyficznym patriotyzmie młodych Polaków, którzy są roszczeniowi, ale też gotowi do poświęceń; o projekcie alternatywnej wersji przyrzeczenia harcerskiego dla niewierzących; o nieudanym dialogu z „Wyborczą” w Domu Arcybiskupów Warszawskich; „W Unii prorodzinnie?”; „Ile może prezydent”; o amerykańskim sposobie na powołania i Kościele nie tylko „żeńskokatolickim” a także o duszpasterstwie związków niesakramentalnych w teorii i praktyce. Mamy też „Mały Przewodnik Katolicki” pełen atrakcyjnych gier i tekstów dla dzieci.