Ogłoszenia Parafialne na XXVI Niedzielę zwykłą
(28.09.2014)

 1. W całym Kościele modlimy się dzisiaj w intencji III Nadzwyczajnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w Rzymie od 5 do 19 października. Przedmiotem jego obrad będą „Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”. Pamiętajmy o tej ważnej intencji także w naszych modlitwach osobistych.

 2. Jak pewnie zauważyliście, mamy w kościele nowy, zamykany konfesjonał wykonany przez pewną firmę stolarską, która pragnie zachować anonimowość. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Panom stolarzom, którzy przyczynili się do jego powstania: szefowi, konstruktorowi, wykonawcom i instalatorom – za ich ofiarność, gotowość do słuchania i uzgodnień. Zostanie pobłogosławiony w czasie Mszy Św. o godz. 11:30. Mam nadzieję, że będzie dobrze służył nam wszystkim.

 3. Mamy też rzeźbę św. Michała Archanioła wykonaną z ceramiki wg autorskiego projektu dla naszej parafii. Zostanie pobłogosławiona podczas Mszy Św. o godz. 10:00.

 4. Od środy, 1 października rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele o 16:30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i czwartki o 16:30. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.

 5. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W środę spotkanie Żywego Różańca o 16:30, a w I czwartek spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań o godz. 16:30. Od 17:30 Godzina Święta wraz z adoracją Najśw. Sakramentu i modlitwą w int. nowych powołań do służby Bożej. Spowiedź I-piątkowa od 16:30, a po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie do Najśw. Serca P. Jezusa, comiesięczna adoracja Najśw. Sakramentu, tym razem do godz. 24:00. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9:00. W I sobotę Godzinki o 6:40, a po rannej Mszy Św. nabożeństwo fatimskie do Matki Bożej.

 6. Najbliższy I piątek miesiąca, 3.10. z inicjatywy Konfederacji Ruchów Obrony Życia będziemy przeżywać jako Dzień Modlitwy w Obronie Życia Poczętego. Potrzeba zintensyfikować taką modlitwę wobec nasilających się ataków i zagrożeń wobec nienarodzonych. Dlatego w tym dniu zapraszamy szczególnie na przygotowane i prowadzone czuwanie modlitewne od godz. 20:00 do 21:00. To sprawa b. ważna dla całego społeczeństwa, dlatego b. prosimy o modlitwę.

 7. Caritas naszej diecezji dzięki ogólnobydgoskiej akcji daje nam możliwość dobrego zagospodarowania „elektrośmieci”, za które można otrzymać konkretne, choć niewielkie pieniądze (150 zł/tona). W dniach 7 i 8 października w godz. 18:30-20:00 będzie można przynieść i zostawić w garażu przy parafii wszystkie niepotrzebne czy zepsute urządzenia zasilane prądem. Zostaną one zabrane w dniu 9.października.

 8. 8.W dniach 23-24. października (czwartek-piątek) wyjeżdżamy na coroczne czuwanie diecezjalne na Jasnej Górze. Chętnych proszę o zgłaszanie się w biurze parafialnym.

 9. 9.Ścienny kalendarz diecezjalny na rok 2015 do nabycia w biurze parafialnym za 6,50 zł.

 10. 10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy wiadomości z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie: m.in. o rychłej kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki, o iskrze miłosierdzia na ulicach świata, o Arce, czyli wspólnotach Ruchu Wiara i Światło, o radości Ewangelii na rekolekcjach oazowych i o tym, jak „zainwestować” w przyszłość naszego dziecka…

 11. 11.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. Błażej Noworól, l. 32 z ul. Waleniowej 5/1 oraz śp. Edward Rolka, l. 59 z ul. Św. Maksymiliana Kolbego 31. Pogrzeb śp. Edwarda w poniedziałek: o 11:30 różaniec, o 12:00 – Msza Św., po niej pochówek na cmentarzu parafialnym w Osówcu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…