Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu
(01.03.2015)

 1. W II Niedzielę W. Postu obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Z misjonarzami głośmy pojednanie”. Po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na wsparcie 2065 polskich misjonarzy w pracy w prawie 100 krajach świata. Oprócz modlitwy, postu, ofiarowanego w ich intencji cierpienia i daru serca, możemy ich wesprzeć także SMS-em, jak do tego zachęcają plakaty w gablotkach.

 2. Gorzkie Żale - w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00 i po nich Msza Św. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci - o godz. 17:30, dla młodzieży i dorosłych - po Mszy wieczornej, ok. godz. 18:30.

 3. Kolejne spotkanie rodziców i dzieci I-komunijnych w przyszłą niedzielę, 08.03. po Mszy Św. o godz. 12:00.

 4. Rekolekcje wielkopostne parafialne i szkolne rozpoczniemy za 2 tygodnie, od IV niedzieli Wielkiego Postu do środy włącznie, czyli od 15 do 18.03. Poprowadzi je ks. Dominik Chmielewski, salezjanin. Już teraz przygotujmy się: módlmy się i nie także żałujmy duchowych ofiar o dobre owoce tych rekolekcji.

 5. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy na comiesięczne spotkania: Żywy Różaniec – w środę o 17:00, w salce na parterze; Stow. Wspierania Powołań spotyka się w I czw. miesiąca, też o 17:00, w tej samej salce; od 17:30 wystawienie Najśw. Sakramentu i Godzina Święta z modlitwą o powołania.

 6. Spowiedź w I piątek miesiąca spowedź dla wszystkich od 16:30, o 17:30 droga krzyżowa dla dzieci, a po drodze krzyżowej dla dorosłych i młodzieży wystawienie Najśw. Sakr. i adoracja do godz. 23:00. W ramach adoracji zapraszamy na „Wieczór uwielbienia” czyli modlitwę spontaniczną animowaną śpiewami uwielbienia o godz. 19:15.

 7. Spotkania Kręgu Biblijnego przenosimy na II piątek miesiąca – następne będzie zatem w piątek 13.03. po wieczornej Mszy Św. i drodze krzyżowej, czyli o 19:15.

 8. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w I sobotę miesiąca od godz. 9:00. W I sobotę także Godzinki o Niepok. Poczęciu Najśw. Maryi Panny od godz. 6:30, a po Mszy Św. porannej nabożeństwo fatimskie do Matki Bożej.

 9. W gablotkach ogłoszeń są nowe zapowiedzi przedmałżeńskie, plakaty o Misterium Męki Pańskiej.

 10. Warto sięgać po prasę katolicką, którą znajdziemy w małym kościele na stoliku-skarbonie. W kolejnym wielkopostnym Przewodniku Katolickim tym razem o pokusie namiętności; a także o ostatnich żołnierza niezłomnych II RP i o „dziewczynach wyklętych”; temat wiodący to „Ekonomia, która potrzebuje nawrócenia” – czy Kościół ma receptę na kryzys?; „Głos Boga on-line” – czy rekolekcje internetowe mogą być skuteczne?; w poradach psychologa „Kocham, więc dyscyplinuje” – o tym, jak rodzic może sobie radzić z emocjami swoimi i dziecka; „Boże, daj mi cierpliwość” – czyli czego uczą nas dzieci oraz „Czy można być wierzącym niepraktykującym” – wyjaśnia Youcat czyli młodzieżowa wersja katechizmu. I jeszcze wiele innych ciekawych… A w Małym Przewodniku Katolickim „sięgniesz wysokości tylko… cierpliwości! – właśnie o sztuce cierpliwości – np. dlaczego jest „anielska”?

 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej przeszedł do wieczności śp. Stanisław Sobczyk, l. 79 z ul. Kolibrowej 9. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…