Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Adwentu
(22.12.2013 r.)

 1. Kończy się Adwent – czas przygotowania na przyjście Pana. Czy przygotowaliśmy się duchowo na Jego przyjście? Osoby, które dotąd nie przystąpiły do Sakramentu Pojednania, mają na to szansę dzisiaj lub jutro w parafii św. Antoniego, gdzie będzie spowiedź w godz. 8:00-9:00 i 17:30-19:00. W wigilię rano, od godz. 8:00-9:00, będziemy spowiadać już tylko tych, którzy naprawdę nie mogli wcześniej przystąpić do Sakramentu Pojednania – np. powracających z zagranicy. Podczas Świąt nie będziemy słuchać spowiedzi.

 2. We wtorek, 23 grudnia ostatnia Msza Św. Roratnia o godz. 18:00.

 3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim dobrym ludziom, którzy dołożyli się do przedświątecznej zbiórki żywności dla uboższych rodzin.

 4. Można jeszcze nabyć opłatki i świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2014 (w kruchcie kościoła lub w biurze parafialnym).

 5. W Wigilię Msza Św. tylko rano o godz. 7:00. Nie ma Mszy św. o godz. 18:00. Pasterka o godz. 24:00. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia. Kościół będzie otwarty od godz. 23:00.

 6. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Św. wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7:00 rano, której w tym dniu nie będzie.

 7. W drugie święto Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana,pierwszego męczennika,Msze Św. wg porządku niedzielnego. Taca tradycyjnie jest przeznaczona na katolickie uczelnie naszej diecezji.

 8. Przypominamy, że od 1 stycznia zmienią się godziny Mszy św. w niedziele i święta. Nowy układ jest następujący: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00.

 9. Kolędę rozpoczniemy od poniedziałku, 29 grudnia.W okresie kolędowym Msze Św. codziennie o 7:00 rano oraz w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 15:30, a w I piątek, w każdą środę (wraz z Nowenną do Matki Bożej) i w każdą sobotę o 18:00.

 10. Na święta warto zaopatrzyć się w prasę katolicką, bo święta to dobry czas także na lekturę religijną. W świątecznym numerze Przewodnika Katolickiego m.in. o procesie beatyfikacyjnym ks. Piotra Skargi; „Nawrócenie przez miłość” czyli na czym polega prawdziwy sens nawrócenia; o najpiękniejszym Happy End’zie świata w rozmowie ze świeckim rekolekcjonistą, który proponuje „Dwanaście kroków po ruchomych schodach”; o zlaicyzowanej Pradze, która przygotowuje się na przyjęcie młodych podczas Europejskiego Spotkania organizowanego przez Wspólnotę z Taizé; o tym, że Bóg mieszka w mieście i jak można Go tam odnaleźć; o tajemnicach wigilijnego opłatka; „Z zakrętu na szczyt” czyli o piłkarzach, którzy kopią piłkę nawet po amputacji nóg; psychologa „Przepis na dobre Boże Narodzenie” oraz kilka przepisów na stół wigilijny z kuchni o. Michała. A w dodatku diecezjalnym m.in. relacja z otwarcia Domu Księży Emerytów, który stanął niedaleko stąd, za kanałem.

 11. Z naszej wspólnoty parafialnej przeszedł do wieczności śp. Erhard (Gerard) Fedtke, l. 80, z ul. Kormoranów 51a. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…