Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę zwykłą
(07.02.2016)

 1. W piątek zakończyliśmy odwiedziny kolędowe rodzin w naszej parafii. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi i możliwość spotkania w Waszych domach oraz za ofiary złożone przy okazji kolędy na potrzeby parafii i na utrzymanie instytucji diecezjalnych. Kto nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym dniu, może jeszcze dziś umówić się indywidualnie na spotkanie kolędowe na poniedziałek lub wtorek.

 2. Gromnice pięknie pachnące prawdziwym woskiem są do nabycia w biurze parafialnym za 12 zł.

 3. Bardzo dziękuję tym Parafianom, którzy zaangażowali się w rozebranie żłóbka oraz w całodzienną adorację Najśw. Sakramentu w miniony w piątek, 05 lutego.

 4. Wspólne wyjście na film o św. Bernadecie z Lourdes. Sens dzisiaj (w niedzielę, 07.02.) o godz. 19:00 w kinie Helios, bilet za 12 zł. Zapisy pod nr 501 421 906 (albo być 30 min. wcześniej).

 5. Parafialna Rada Duszpasterska spotka się w poniedziałek, 08.02. o godz. 19:00 na plebanii.

 6. Kończy się już karnawał. W tym tygodniu, 10.02. przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post. Posypanie głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia będzie podczas każdej Mszy Św. w tym dniu: o 7:00, 10:30, 18:00 i 19:00 – zapraszamy jak najliczniej.

 7. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, tzn. nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ale i ograniczenie ilościowe do jednego posiłku w ciągu dnia, który możemy zjeść do syta, a pozostałe posiłki ograniczamy co do ilości. Ten post ilościowy obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarą możliwości. Wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 8. Składka zbierana w Środę Popielcową przeznaczona będzie na potrzeby hospicjów w naszej diecezji: Hospicjum ks. J. Popiełuszki na bydgoskich Kapuściskach, Hospicjum św. Elżbiety w Złotowie i Hospicjum domowe Caritas w Sępólnie Kraj.

 9. W najbliższy czwartek, 11.02. - wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Chorych i starszych zapraszamy na Mszę Św. z sakramentem chorych, o godz. 10:30. Proszę o zgłoszenie tych, którzy mogą pomóc w transporcie chorych do kościoła oraz tych, którzy takiej pomocy potrzebują.

 10. W piątek, 12.02. rozpoczynamy nabożeństwa drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 17:30. Dla młodzieży i dorosłych – po wieczornej Mszy św., tj. ok. 18:30. Po zakończeniu drogi krzyżowej kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego - rozpoczęcie modlitwą w kaplicy, a ciąg dalszy w salce na piętrze.  Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym jak zawsze w niedzielę o godz. 17:00, bezpośrednio po nim Msza św.

 11. Rodziców dzieci I-Komunijnych oraz rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania prosimy na obowiązkowe dla nich spotkanie formacyjne w niedzielę, 14.02. po Mszy św. o godz. 12:00. W ramach tego spotkania m.in. konferencja pt. „Gry komputerowe – wirtualny plac zabaw współczesnego dziecka”. Zapraszamy na nią wszystkich zainteresowanych tematem.

 12. „Młodzież w świecie konsumpcji” to temat warsztatów, które odbędą się w sobotę, 13.02. br. w auli naszego Seminarium Duchownego. Warsztaty poprowadzi p. Małgorzata Więczkowska, uznana i ceniona pedagog, medioznawca. Zapraszamy rodziców, nauczycieli i wychowawców. Wstęp wolny, a szczegóły na plakacie w gablocie.

 13. Na warsztaty pt. „Przezwyciężyć konflikt w relacji” – o komunikacji w rodzinie zaprasza Duszpasterstwo Rodzin w sobotę i niedzielę 13 i 14 lutego w Diec. Poradni Rodzinnej przy parafii Chrystusa Króla na Błoniu. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.

 14. W nowym „Przewodniku Katolickim” m.in. wielkopostny cykl „Miłosierdzie w działaniu” oraz o Europie z duszą czyli Zjazd Gnieźnieński wczoraj i dziś. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 15. Z naszej wspólnoty parafialnej przeszli do wieczności: śp. Czesław Szpakowski, l. 80, z ul. Skośnej 11 i śp. Stanisława Nalewajk, l. 96, ul. Ptasiej 13. Wieczny odpoczynek