Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Zwykłą
(25.01.2015 r.)

  1. Za otwarte drzwi Waszych domów i życzliwe przyjmowanie nas – duszpasterzy podczas kolędy oraz za troskę Kościół (parafię i diecezję) wyrażaną także poprzez ofiary kolędowe – serdeczne „Bóg zapłać”. Osoby, które w wyznaczonym terminie z różnych względów nie mogły przyjąć kolędy, a chcą to uczynić, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub biurze parafialnym do 5 lutego włącznie. Ustalimy termin kolędy indywidualnie, na końcu okresu kolędowego.

  2. Rodzina w świecie mediów – to tytuł warsztatów, które poprowadzi p. Małgorzata Więczkowska, znana i ceniona pedagog i medioznawcza. Odbędą się w sobotę 31.01. w auli Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji przy ul. Grodzkiej 18. Warsztaty są bardzo pomocne nie tylko dla katechetów i wychowawców, ale także dla rodziców. Zapraszamy w imieniu organizatorów – Diakonii Społecznej Ruchu Światło-Życie. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.

  3. W przyszłą niedzielę, 1 lutego, przypada 80. rocznica urodzin Ks. kan. Kazimierza Kamińskiego. O godz. 10:30 Msza Św. w jego intencji.

  4. Spotkanie z Rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania także w przyszłą niedzielę, tj. 1 lutego, po Mszy Św. o godz. 17:00. Ewangelizacyjny „Kurs Filipa” dla pozostałych kandydatów odbędzie się w dniach 7-8 lutego (sobota-niedziela). Uczestnictwo w kursie to niezbędny warunek przygotowania do bierzmowania. Więcej szczegółowych informacji bezpośrednio u Ks. Henryka.

  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w małym kościele. W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego oprócz wiadomości z życia Kościoła w diecezji, w Polsce i na świecie, m.in. o tym, że „Boża łaska silniejsza od katastrof i konfliktów” (relacja z podróży pp. Franciszka na Sri Lankę i Filipiny), o aborcji na życzenie czyli tzw. pigułce „dzień po”, o tym, że „Mózg umiera pierwszy , a nadzieja zawsze ostatnia”, o castingu na chrzestnych, co zrobić z nudą w czasie Mszy, o ukrywanym problemie uzależnienia od pornografii i cyberseksu i o zmarłym Tadeuszu Konwickim, który długo milczał, choć miał tyle do powiedzenia. A w Przewodniku kulinarnym - „Smaki i aromaty Meksyku” (m.in. jak przyrządzić burrito…)

  6. Plan kolędy (na osobnej kartce - przeczytać!) wywieszony jest w gablotce ogłoszeń i aktualizowany na stronie internetowej parafii w zakładce „Aktualności”.

  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej przeszedł do wieczności śp. Teodor Rauchut, l. 80, z ul. Szpakowej 20. Wieczny odpoczynek…