Ogłoszenia Parafialne na XIII Niedzielę zwykłą
(28.06.2015)

 1. Podczas wakacji wszystkim naszym parafianom i sympatykom (małym i dużym) życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku! I prosimy pamiętać, że Pan Jezus czeka na nas w każdym kościele przy szlaku wakacyjnych wędrówek. W miesiącach wakacyjnych: w lipcu i w sierpniu zachowujemy przyjęty porządek Mszy św. łącznie ze Mszą św. o 12:00 – z udziałem dzieci.

 2. Bardzo serdecznie dziękuję tym panom (w liczbie 9), którzy w czwartek rano pomogli przy rozładunku 20 ton brykietu opałowego do kościoła.

 3. Jutro przypada Uroczystość śś. Piotra i Pawła. Nie jest to święto obowiązkowe, ale serdecznie zapraszamy na Mszę św. Jutro zbierzemy tzw. „świętopietrze” czyli ofiarę, którą każdy kościół lokalny co roku z tej okazji składa na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 4. W miniony czwartek pożegnaliśmy ks. Henryka, a od najbliższej środy, tj. od 01.07. posługę wikariusza w naszej parafii podejmie ks. Piotr Poćwiardowski, bydgoszczanin, który przez 4 lata pracował jako wikariusz w parafii św. Stanisława w Nakle n/Not

 5. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa: niedzielę o 16:30, w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy Św., czyli ok.18:30.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Żywy Różaniec spotyka się w środę o godz. 17:00 na comiesięcznym spotkaniu w salce na parterze, a Stowarzyszenie Wspierania Powołań spotka się w I czwartek o godz. 17:00 też w salce na parterze, od godz. 17:30 modlitwa przed Najśw. Sakramentem w ramach Godziny Świętej.

 7. W I piątek miesiąca (nie w sobotę, jak dotąd, ale w piątek!) od godz. 9:00 odwiedzimy chorych, którzy zgłosili chęć przyjęcia Komunii św. Dla wszystkich okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00 (!). Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa z aktem oddania.

 8. XI Diecezjalna Pielgrzymka Piesza z Bydgoszczy na Jasną Górę wyruszy w dniach 21-31 lipca br. Spotkanie organizacyjne, podczas którego można się zapisać i uzyskać więcej informacji odbędzie się w przyszłą niedzielę 05 lipca o godz. 15:00 w naszym kościele. Więcej informacji można uzyskać od przewodnika grupy, ks. Krzysztofa Klóski, którego tel. podany jest na plakacie w gablotce.

 9. Rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym przypominamy, że przy naszej parafii działa z powodzeniem Punkt Przedszkolny „Aniołkowo”, który przyjmie dla dzieci od lat 2,5 do 5. Ulotki informacyjne z numerem telefonu można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.

 10. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej oczekuje na kandydatów do kapłaństwa. Módlmy się o nowe powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego prosząc „Pana żniwa, aby wysłał robotników na żniwo swoje”.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w małym kościele. W nowym numerze Przewodnika Katolickiego m.in. o nowej encyklice pp. Franciszka, który wzywa nas do ekologicznego nawrócenia, o tym czy puste kościoły zostaną meczetami, o rosyjskim „niet” dla wspólnej dla wszystkich chrześcijan Wielkanocy, „Sąd Najwyższy krytycznie o in vitro”, o tym, co pozostało z przesłania śp. Ks. Tischnera; o Ruchu Focolari, który stara się realizować marzenia Pana Boga, „Nie ma wolności bez moralności” przekonuje werbistka i etyk s. Chyrowicz; „Pomoc dla biednych czy bat dla bogatych?” – o tym, czy płacenie podatków ma jeszcze w dzisiejszych czasach sens; pod koniec: psycholog o muzyce w życiu dziecka; a na apetyczny koniec o smakach mozarelli… Smacznej lektury!

 12. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Danuta Strzębała, l. 48, z ul. Kormoranów 54. Jej pogrzeb odbędzie się w środę: o godz. 11:30 wspólny różaniec, o 12:00 Msza Św., a po niej pochówek na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…