Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę zwykłą
(24.07.2016)

  1. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, uroczyste błogosławieństwo pojazdów odbędzie się po Mszy Św. w sobotę wieczorem i po niedzielnej o 12:00 a także w poniedziałek, 25.07. po Mszy wieczornej przed głównym wejściem do kościoła. Kto chce mieć pobłogosławiony pojazd, podjedzie po Mszy Św. pod główne drzwi, a po błogosławieństwie wykona rundę honorową wokół kościoła i wyjedzie ulicą Kolibrową. Krajowy Duszpasterz Kierowców apeluje o rozważną i bezpieczną jazdę po naszych drogach.

  2. Na ŚDM w Krakowie w 2 grupach organizowanych przez naszą parafię wyjedzie w poniedziałek ponad 80 osób. Łączmy się z nimi duchowo także poprzez media. Proponujemy wspólny udział w transmisjach z czuwania w sobotę wieczorem i w niedzielę. W sobotę, 30.07. transmisja odbędzie w kawiarence od godz. 19:00, a w niedzielę, 31.07. transmisja Mszy św. ze ŚDM będzie w kościele od godz. 10:00. W związku z tym o godz. 10:30 nie będzie Mszy św. u nas w kościele, a w jej miejsce będzie transmisja na dużym ekranie. Msze św. o 9:00 i o 12:00 odbędą się normalnie, intencja ze Mszy o 10:30 zostanie odprawiona podczas Mszy św. o godz. 12:00.

  3. We wtorek, 26.07. we wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny (i dziadków P. Jezusa), pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach.

  4. We wtorek, 26.07. biuro parafialne będzie czynne tylko w godz. popołudniowych, a w godzinach porannych (9:00-10:00) będzie zamknięte.

  5. We czwartek, 28.07. zapraszamy na Mszę Św. w dniu liturgicznego wspomnienia św. Charbela Makhlufa, na godz. 18:00. Po Mszy Św. odbędzie się nabożeństwo ku czci tego Świętego Mnicha połączone z błogosławieństwem olejami św. Charbela, a na koniec zapraszamy do kawiarenki na film pt. „Tajemnica św. Charbela” – pomoże on przybliżyć tę sylwetkę.

  6. Parafialne biuro rzeczy znalezionych wzbogaciło się ostatnio o zgubiony w kościele dowód osobisty oraz telefon komórkowy. Przedmioty te w biurze parafialnym z utęsknieniem czekają na swoich właścicieli.

  7. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który prowadzi nas przygotowaniu i przeżyciu ŚDM. „Prorok musi niepokoić”, czyli Franciszek z bliska – o papieżu, przyjacielu, przywódcy i duchowym powierniku opowiada jezuita o. Antonio Spadaro; krótka, hasłowa historia Światowych Dni Młodzieży od Buenos Aires w 1987 r. po Rio de Janeiro w 2013; „Naprotechnologia – czy będzie finansowana?”; o nieznanych faktach z rzezi wołyńskiej oraz „Zażegnać kryzys małżeński”; A w dodatku diecezjalnym o naszych sąsiadach zza kanały którzy są w oczekiwaniu na poświęcenie, czyli o parafii bł. Michała Kozala.