Ogłoszenia Parafialne na XXVI Niedzielę zwykłą

(25.09.2016)

1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dzisiaj po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

2. W środę 28 września zapraszamy na godz. 15, gdzie przy krzyżu pomodlimy się w ramach akcji: Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach Miast.

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Godzinki o Niepok. Poczęciu NMP o godz. 6:30, a po zakończeniu Mszy św. porannej nabożeństwo fatimskie. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną od godz. 9:00.

4. Od 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dla dzieci w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 16.30, dla pozostałych codziennie o 17.30, a w niedzielę o 16.30.

5. W dniach 19-21 października odbędzie się VIII Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej przed nawiedzeniem kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. W tym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia pielgrzymka zostanie poszerzona o wyjazd do Krakowa (Sanktuaria: Ecce Homo, Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i św. Jana Pawła II) i Kalwarii Zebrzydowskiej (nocleg). Nasza parafia również pragnie zorganizować autobus. Prosimy o zgłaszanie się chętnych.

6. Przypominamy też, że w przyszłym roku, w II połowie września organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela z okazji 100-leci objawień Matki Bożej. Koszt to ok. 3400 zł. Prosimy o zgłaszanie się chętnych. Również w przyszłym roku będziemy organizować 6-dniową pielgrzymkę na Lubelszczyznę, w Bieszczady i do Lwowa w dniach 22-27 maja.

7. Księża Jezuici zapraszają małżeństwa niesakramentalne czyli cywilne związki małżeńskie, mające przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego na Msze św. w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 17.00, a Duszpasterstwo Nauczycieli na Mszę inaugurującą rok duszpasterski do Szkoły Katolickiej w poniedziałek 3 października o godz. 18.00.

8. Rodziców dzieci, które przed dwoma laty bądź wcześniej przystąpiły do I Komunii Świętej zachęcamy do przekazania na rzecz parafii strojów liturgicznych, które będzie można wykorzystać dla dzieci z kolejnych roczników. Stroje można przynosić do zakrystii lub kancelarii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w małym kościele. W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego m.in.: Różaniec – odmawiać to nie tylko mówić, Czy wojna może być sprawiedliwa?, Jak rozwijać mocne strony u dzieci i rodziców?

10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli: śp. Walentyna Majewska, l.87 z ul. Kolibrowej 22 oraz śp. Jan Barylski, l. 68 z ul. Gawroniej 58. Jego pogrzeb odbędzie się w środę (28.09.) o 12.30 różaniec, o 13.00 Msza św, a po niej pochówek na cmentarzu św. Antoniego przy ul. Chojnickiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…