Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną
(24.04.2016)

  1. Kończy się Tydzień Modlitw o Powołania, ale nasza modlitwa w tej intencji nie może się kończyć! Serdecznie dziękuję członkom Stow. Wspierania Powołań za animowanie tej modlitwy w minionym tygodniu.

  2. Dziś po Mszach Św. na specjalną prośbę Ojca Świętego Franciszka zbieramy ofiary do puszek na pomoc Ukrainie. Bóg zapłać za wrażliwość i ofiarność.

  3. Dzieci przygotowujące się do I-Komunii św. prosimy na I próbę przed uroczystością – w poniedziałek, 25.04. o godz. 16:30. Obecność obowiązkowa!

  4. Wspólne wyjście na film „Bóg nie umarł 2” do kina Helios w najbliższy wtorek, 26.04. na godz. 19:30. Cena biletu – 12 zł. Chętni proszeni są o zgłoszenie się w biurze parafialnym lub pod nr tel. 501 421 906 i powinni być pół godz. wcześniej.

  5. Pielgrzymka Motocyklistów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny w Byszewie na rozpocznie się w sobotę, 30.04. Mszą św. o godz. 13:00 w tym sanktuarium.

  6. Ruch Szensztacki zaprasza na 27. Pieszą Pielgrzymkę z Katedry do Sanktuarium Zawierzenia na Piaskach w przyszłą niedzielę, 01.05. Początek w katedrze bydgoskiej o godz. 10:30, a więcej szczegółów na plakacie.

  7. Diecezjalny duszpasterz chorych zaprasza na Eucharystię z modlitwą o uzdrowienie do kaplicy Szpitala im. Biziela w niedzielę, 01.05. o godz. 10:00, Więcej szczegółów na plakacie.

  8. Elektrośmieci, które gromadzą się w domu, mogą zostać spożytkowane na szczytny cel. Organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” prosi nas o zbiórkę elektrośmieci w celu uzbierania funduszów na pomoc chrześcijanom prześladowanym. Zbiórka odbędzie się w naszej parafii od poniedziałku przyszłego tygodnia, czyli od 02.05. Będzie można przynosić niepotrzebne urządzenia elektryczne i składać je w jednym miejscu, skąd potem zostaną zabrane. Więcej na ten temat za tydzień, ale już dziś informujemy, aby się przygotować. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są ulotki informujące o tej akcji. Zachęcamy, aby je zabrać do domu jako „przypominajkę”.

  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego m.in. obszerna relacja z uroczystości Jubileuszu Chrztu w Gnieźnie i w Poznaniu; oraz dlaczego prawo nie powinno karać za aborcję, o odrodzeniu Kościoła katolickiego w byłym ZSRR; „Sześciolatek w szkole” – komu się to opłaca?; a także prawosławny, luteranin i katolik – trzej biskupi w szczerej rozmowie. I wiele innych.

  10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jan Kluskiewicz, l. 69, z ul. Tukanowej. Jego pogrzeb odbędzie w poniedziałek: o godz. 11:30 różaniec, o 12:00 Msza św.; a także śp. Wanda Pikulska, l. 66, z ul. Motylowej 53; jej pogrzeb w środę: Msza św. pogrzebowa w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego o godz. 12:00. Obydwoje będą chowani na naszym cmentarzu w Osówcu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…