Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Chrystusa Króla
(23.11.2014 r.)

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 r., na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza (której poświęcona jest gazetka).

  2. Rozpoczęliśmy okres grzewczy w kościele. W związku z tym boczne drzwi do kościoła pozostaną zamknięte z wyjątkiem wejścia przez mały kościół. Uprzejmie proszę, abyśmy wszyscy pilnowali zamykania drzwi, aby nie powodować utraty ciepła.

  3. Odpowiadając na prośbę polskich biskupów zbieramy dziś ofiary do puszek na fundusz organizacyjny Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w lipcu 2016. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.

  4. Wczoraj było wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji zapraszamy na koncert naszej scholi parafialnej (i na wspólne z nimi śpiewanie) dzisiaj popołudniu o godz. 16:30.

  5. 5.Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Wszystkich zapraszamy na adwentowe roraty oraz na rekolekcje ewangelizacyjne w dniach: 8-11.12, poprowadzi ks. Andrzej Marmurowicz.
  6. 6.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w małym kościele. W aktualnym nr Przewodnika Katolickiego jak zawsze wiele wiadomości z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie. A prócz tego godne polecenia artykuły, m.in. „Miejsce krzyża w Europie”, Problem: bezdomność, o tym jak udaje się pomagać bezdomnym i co Kościół dla nich robi, o tym jakie gazety i jak systematycznie i metodycznie kłamią o Kościele, o tym. Co Jan Paweł II powiedział w Parlamencie Europejskim, o meandrach i absurdach polskiej demokracji, czyli „Każdy z nas ma głos”, a także oświadczenie Rady Społecznej nt. klauzuli sumienia, o tym, że ciekawość to pierwszy stopień do… sukcesu i o raku, który nie musi boleć.
  7. 7.Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Ryszard Badziągowski, l. 37, z ul. Wroniej 8. Jego pogrzeb odbędzie się w środę, 26.11.br. O godz. 11:30 różaniec, o 12:00 Msza Św., a po niej pochówek na cmentarzu parafialnym w Osówcu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…