Ogłoszenia parafialne
na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
(20.04.2014)

  1. Wszystkim Drogim Parafianom oraz miłym Gościom w tę Wielką i Świętą Noc (i w Dzień Zmartwychwstania) pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia w imieniu swoim oraz Księży Wikariuszów i ks. Jerzego. Życzę Wam, abyście nie tylko dzisiaj czuli w sobie obecność i moc Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech wiara, która zapewnia bliskość Boga, daje Wam radość, optymizm i nadzieję, zwłaszcza w chwilach trudnych, niech pomaga przezwyciężać smutek, przygnębienie i złość oraz choroby i wszelkie strapienia.

  2. Bóg zapłać za piękne kwiaty do Grobu Pańskiego. Szczególne podziękowanie za przygotowanie liturgii i troskę o piękno świątyni składam Księżom Henrykowi i Dominikowi, p. Hubertowi – naszemu nieocenionemu organiście, a także służbie liturgicznej: ministrantom, lektorom, nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii, scholi, wspólnocie oazowej za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, paniom sprzątającym kościół i układającym kwiaty. Bardzo serdecznie dziękuję za Wasz liczny i czynny udział w całym Triduum Paschalnym.

  3. Serdeczne Bóg zapłać także za produkty żywnościowe złożone w sklepach z myślą o uboższych rodzinach z naszej parafii. Również właścicielom, kierownictwu i pracownikom tych sklepów składamy jako duszpasterze parafii gorące podziękowanie za umożliwienie tej zbiórki. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie wynagradza najhojniej wszelkim błogosławieństwem.

  4. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte jak w każdą niedzielę, a po Mszy o godz. 10:00 uroczyste błogosławieństwo pielgrzymów, którzy z naszej parafii udają się do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II.

  5. W najbliższy piątek ze względu na Oktawę Wielkanocną nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zakaz udziału w zabawach hucznych.

  6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i jednocześnie wielki dzień kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Zapraszamy na wspólne przygotowanie i przeżywanie tej uroczystości. W sobotę, 26.04. – tj. w Wigilię Święta Miłosierdzia zgromadźmy się w kościele o godz. 20:50, aby o 21:00 Apelem Jasnogórskim rozpocząć modlitewne czuwanie, którego punktem kulminacyjnym będzie przekazanie „Iskry Miłosierdzia” z Sanktuarium w Łagiewnikach, którą każdy z nas będzie mógł zabrać do domu.

  7. Natomiast w niedzielę proponujemy wspólne uczestnictwo w transmisji Mszy Św. kanonizacyjnej o godz. 10:00. Z tej racji nie będziemy odprawiać Mszy Św. o godz. 10:00 i 11:30, a intencje mszalne tych Mszy zostaną przesunięte odpowiednio na 8:30 i 12:30. W kościele obraz telewizyjny zostanie rzucony na ekran. Zgromadźmy się o 9:50. Proszę o zdeklarowanie się (przez podniesienie ręki), kto przyjdzie do kościoła na transmisję, bo zależności od ilości chętnych, zorganizujemy to w dużym albo w małym kościele. Po południu w Niedzielę Miłosierdzia zapraszamyna nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 14:30, które zakończy Koronka o godz. 15:00.

  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona w małym kościele. Świąteczny numer Przewodnika Katolickiego zawiera dodatek: książkę-pamiątkę kanonizacji pt. Miłość jest piękna (9,90 zł), a w numerze także wiadomości z życia Kościoła w Polsce i na świecie (m.in. o 5100 katechumenów z Francji, którzy w tę Wielkanoc przez chrzest wchodzą do Kościoła, o tym jaka kara spotkała fotografów za odmowę fotografowania wesela lesbijek, o tym czy istnieją dowody na zmartwychwstanie Chrystusa, o tym jak wygląda Wielki Tydzień w Ziemi Świętej, o związkach Angelo Roncallego/Jana XXIII z Polską, o rodzinie Ulmów, którzy oddali życie za ratowanie Żydów i dziś są kandydatami na ołtarze, o tym jak to było zchrztem księcia Mieszka, co warto obejrzeć w TV przed kanonizacją, a w kąciku kulinarnym co nieco z papieskiego menu.

Proboszcz