Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę zwykłą
(26.07.2015)

  1. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, uroczyste błogosławień-stwo pojazdów odbędzie się po Mszy Św. w sobotę wieczorem i po niedzielnej o 12:00 przed głównym wejściem do kościoła. Kto chce mieć pobłogosławiony pojazd, podjedzie po Mszy Św. pod główne drzwi, a po błogosławieństwie wykona rundę honorową wokół kościoła i wyjedzie ulicą Kolibrową. Krajowy Duszpasterz Kierowców apeluje o rozważną i bezpieczną jazdę po naszych drogach.

  2. Pozdrowienia od naszych pielgrzymów z pątniczego szlaku Bydgoskiej Pieszej Pielgrzymki Diecezjalnej na Jasną Górę. W grupie zielono-żółtej pielgrzymuje 7 naszych parafian, a 5 w innych grupach. Pielgrzymi serdecznie dziękują za duchowe wsparcie poprzez modlitwę różańcową, na której trwamy w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 9:30. Zachęcamy, aby włączyć się w to dzieło.

  3. Młodzi wolontariusze misyjni ze Wspólnoty „Przymierze Miłosierdzia”, których gościliśmy 2 tygodnie temu, serdecznie dziękują nam za udzielone wsparcie dla ich akcji misyjnej w Ugandzie. Dzięki naszej hojności udało się zebrać 2330 zł oraz kilka paczek przyborów szkolnych dla dzieci.

  4. We wtorek, 28.07. zapraszamy na Mszę Św. w dniu liturgicznego wspomnienia św. Charbela Makhloufa, na godz. 18:00. Po Mszy Św. odbędzie się nabożeństwo ku czci tego Świętego Mnicha połączone z błogosławieństwem olejami św. Charbela. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca: przed poranną Mszą Św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny, a po Mszy nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

  6. W sobotę, 01.08. obchodzimy 71. rocznicaę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy, aby uczcić bohaterów tego zrywu nie tylko minutą ciszy w godzinie „W”, ale także modlitwą za obrońców Ojczyzny.

  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą znajdziemy na stoliku-skarbonie w małym kościele. Najnowszy nr Przewodnika Katolickiego omawia problem islamu, który rośnie w siłę: „Kto powstrzyma Państwo Islamskie?”, „Islam i świat – same pytania”; a także o tym, czy Polacy uratują Asię Bibi, o „zabawie w Auschwitz”; o tym, że Czechy nie są ateistyczne – przekonuje prymas Czech - kard. Duka; o barbarzyńskim biznesie ciałami aportowanych dzieci; o tym co zrobić, aby modlitwa nie była niczym niedzielne manicure; w rytmie błogosławieństw o Światowych Dniach Młodzieży, które już za rok. Warto czytać, by więcej wiedzieć i lepiej rozumieć Kościół i świat wokół nas.

  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Anna Szymczak, l. 78 z ul. Kormoranów. Jej pogrzeb będzie we wtorek na Cmentarzu par. św. Wincentego á Paolo na Bielawkach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie