Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu
(29.12.2015 r.)

 1. Rozpoczęty dziś Adwent przygotowuje nas na przyjście Pana: tak w uroczystości Narodzenia Pańskiego, która uobecnia pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię, jak i na powtórne przyjście Jezusa w chwale na końcu czasów. Dzieci i starszych również zapraszamy na roraty - od  poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w soboty rano o 7:00 – dzieci obowiązkowo z lampionami.

 2. Jeszcze raz serdecznie dziękuję całej ekipie, która przygotowała i wraz z ks. Jarosławem prowadziła Rekolekcje Ewangelizacyjne: dziękuję wszystkim posługującym, szczególnie tym, którzy podzielili się swoim świadectwem a także wszystkim uczestnikom za obecność i wsparcie – to duchowe i to materialne.

 3. Parafialna spowiedź przed Narodzeniem Pańskim będzie w piątek, 18 grudnia.

 4. Bardzo dziękuję tym sześciu Panom, którzy w poniedziałek pomogli rozładować transport 10 ton pelletu opałowego.

 5. W środę, 02.12., o godz. 17:00 spotkanie Żywego Różańca, a w pierwszy czwartek, 03.12. o godz. 17:00 spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań w salce na parterze, o godz. 17:30 Godzina św., a po niej Msza Św. roratnia, na którą zapraszamy szczególnie naszych ministrantów i lektorów.

 6. W I piątek miesiąca, 04.12., spowiadamy od godz. 16:30 dzieci, młodzież i dorosłych. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najśw. Serca Pana Jezusa z aktem oddania, a po nabożeństwie czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w intencjach naszej Ojczyzny i parafii do godz. 23:00.

 7. W I sobotę miesiąca, przed Mszą roratnią o 6:30 Godzinki o Niepok. Poczęciu Maryi, a po Mszy nabożeństwo fatimskie. Chorych odwiedzimy również w sobotę od godz. 09:00.

 8. W biurze parafialnym można nabyć świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (po 5 zł - małe i po 15 zł - duże), są także opłatki wigilijne oraz diecezjalne kalendarzyki kieszonkowe na 2015 rok.

 9. Po przyszłej niedzieli ruszymy z tradycyjną adwentową akcją zbierania żywności w okolicznych sklepach.

 10. Dzisiaj w Fordonie, w par. św. Mateusza rozpoczynają się Rekolekcje ewangelizacyjne o tematyce małżeńskiej wraz z warsztatami i komunikacji i dialogu. Potrwają do środy. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Chorych zaprasza na Rekolekcje Adwentowe nt. „Duch leczący ciało” – w kościele św. Jadwigi Królowej na Wzgórzu Wolności, od poniedziałku, 07.12. do środy 09.12. podczas Mszy św. o 8:30 i 18:30.

 11. Do Sejmu ma trafić projekt ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Ruszyła inicjatywa obywatelska zbierania podpisów dla poparcia tego projektu. Zachęcamy do jej poparcia przed złożenie podpisu na liście, która jest dostępna w biurze parafialnym lub zakrystii.

 12. Warto czytać prasę katolicką, którą znajdziemy na stoliku w małym kościele. Dwa tematy wiodące Przewodnika Katolickiego to rozpoczynający się Rok Jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski oraz zbliżający się Rok Miłosierdzia: o tym, że „Tę wojnę wygra Miłosierdzie”, „1050. Równi w Chrystusie” – o tym, co dał nam chrzest Mieszka; o „Krzyżowcach” bez krzyża”; o pułapce nacjonalizmu; o zamrożonych milionach i o tym, co zamiast in vitro; o królewskich chrześcijanach; a w dodatku diecezjalnym m.in. o nowym kanclerzu naszej kurii diecezjalnej, o nowych ceremoniarzach (jest wśród nich także syn naszej parafii – zobaczcie kto to…).

 13. W minionym tygodniuz naszej wspólnoty parafialnej przeszedł do wieczności śp. Zbigniew Knop, lat 73, z ul. Kolibrowej 11. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…