Ogłoszenia Parafialne na XXII Niedzielę zwykłą
(30.08.2015 )

 1. Witamy wśród nas kl. Macieja Bieguna, który we wrześniu odbywa praktykę duszpasterską w naszej parafii. Ks. Kleryk pochodzi z par. Matki Bożej Królowej Męczenników na bydgoskim Fordonie i jest po V r. formacji w naszym seminarium. Życzymy Mu owocnej praktyki.

 2. Uroczystą Eucharystię w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym odprawimy w poniedziałek, 31.08., o godz. 18:00. Podczas tej Mszy Św. poświęcimy również tornistry i przybory szkolne naszym Pierwszoklasistom.

 3. W najbliższą środę, 2.09, o godz. 17:00 spotkanie Żywego Różańca w salce na parterze; w I czwartek miesiąca, 03.09. spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań o 16:30 tamże, a Godzina Święta od 17:30 w połączeniu ze Mszą św. podczas której będziemy modlić się o powołania do służby Bożej.

 4. W I piątek miesiąca spowiedź dla wszystkich od godz. 16:30. Prosimy dzieci i młodzież, aby nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczęli z Panem Bogiem w sercach. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające do Najśw. Sercu P. Jezusa, a potem, do godz. 23:00 potrwa adoracja Najśw. Sakramentu w intencji naszej Parafii i Ojczyzny.

 5. Pierwsze powakacyjne spotkanie oazowe w najbliższy piątek: o 17:00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na Oazę Dzieci Bożych (dzieci do 6. klasy włącznie), a po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie I-piątkowym na spotkanie Oazy młodzieżowej i dorosłych. Oaza młodzieżowa zaprasza do swego grona młodzież począwszy od 1. klasy gimnazjum.

 6. W I sobotę miesiąca, 05.09. o godz. 6:30 Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny, a po Mszy św. porannej nabożeństwo fatimskie do Matki Bożej. Księża udadzą się do chorych od godz. 9:00.

 7. Pielgrzymka rowerowa do Byszewa, do lokalnego sanktuarium Matki Bożej wyruszy w I sobotę września, tj. 05.09. Zbiórka przed kościołem o godz. 8:30.

 8. Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas „Z uśmiechem do szkoły”. W biurze parafialnym można nabyć cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na zakup wyprawek szkolnych dla dzieci z uboższych rodzin. Parafian, którzy chcą dopomóc dzieciom z biednych rodzin, fundując im w ciągu roku szkolnego obiady w szkole, zapraszam po Mszach św. do biura parafialnego, aby się zadeklarowali i abyśmy wiedzieli, jaką ilość obiadów możemy jako parafia sponsorować.

 9. .Festyn parafialny odbędzie w niedzielę, 13.09. w godzinach popołudniowych. Tych, którzy mają dobre pomysły i chcą pomóc w organizacji, zapraszam na spotkanie w środę, 02.09. po wieczornej Mszy św. w salce na parterze. Więcej szczegółów nt. festynu za tydzień.

 10. Program Uroczystości Matki Bożej Pięknej Miłości - Patronki naszej diecezji, obejmujący spotkania poszczególnych wspólnot i grup duszpasterskich znajduje się na plakacie w gablocie.

 11. Czytajmy prasę katolicką. W najnowszym Przewodniku Katolickim m.in. o skutkach edukacji seksualnej w Polsce, która jest najlepsza w Europie i o zakusach, jak ją zepsuć; o lukach prawnych ustawy o „in vitro” w art. „Nie masz prawa do dziecka”; czy czas na nową konstytucję? i czy dotyka nas pielgrzymkowy kryzys? O sztuce mieszania (w głowach i w słowach) – czyli: czy naprawdę grozi nam „katolicki taliban”?; o tym, czy tzw. „dochód podstawowy” może być lekarstwem na biedę? Mały Przewodnik Katolicki oferuje najmłodszym jako ekstra dodatek Świecącą Kolekcję Przyjaciół Boga…

 12. Z naszej wspólnoty parafialnej przeszli do wieczności: śp. Jan Napierała, l. 74, z ul. Waleniowej 16 oraz śp. Andrzej Borucki, l. 62, z ul. Ptasiej 22. Pogrzeb tego ostatniego odbędzie się w poniedziałek, 31.08. o godz. 13:30 różaniec, o 14:00 Msza św. w naszym kościele, a po niej pochówek na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie