Ogłoszenia Parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą
(15.10.2016 r.)

  1. Dziękuję tym wszystkim, którzy w poczuciu odpowiedzialności za losy Narodu włączyli się przez czuwanie, modlitwę i post w Wielką Pokutę Polaków.

  2. Różaniec z dziećmi odmawiamy w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 16:30, dla młodzieży i dorosłych w dzień powszedni o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 16:30.

  3. Trwa konkurs dla dzieci na własnoręcznie wykonany różaniec. Na tablicy widać już te wykonane, a kto chciałby dołączyć, może to jeszcze uczynić do środy, 20.10.

  4. Pod przewodem ks. Dominika Chmielewskiego rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje ewangelizacyjne dodatkową Mszą św. o godz. 19:00. Także w poniedziałek i wtorek Msze św. o godz. 19:00, a po nich nabożeństwa (szczegóły na plakacie). Są to rekolekcje przede wszystkim dla młodzieży. Poczujmy się odpowiedzialni za ewangelizację: niech każda osoba, która chce w nich wziąć udział zaprosi i przyprowadzi przynajmniej jedną osobę.

  5. Spotkanie dot. pielgrzymki do Krakowa (sanktuaria Ecce Homo, Miłosierdzia Bożego i Jana Pawła II) oraz Częstochowy, która będzie w dniach 19-21.10. – w niedzielę o godz. 18:30 w kaplicy. Tam podamy wszystkie informacje. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt ok. 360 zł.

  6. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze na Jasną Górę w dniach 20-21.10. Autokar wyrusza w środę 20.10. o godz. 6:00. (Koszt przejazdu – 80 zł; z noclegiem – 120 zł). Kto ma pragnienie jechać na Jasną Górę, a go nie stać – niech się zgłosi do mnie. Pomożemy!

  7. Prosimy o włączenie się w parafialną zbiórkę makulatury. Niebieski kontener zostanie zabrany w środę przed południem.

  8. Blisko już Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Więcej czasu poświęcimy grobom naszych zmarłych na cmentarzu. Przypominamy o obowiązku uregulowania „pokładnego” po 20 latach od pochówku. Jeżeli rodziny zmarłych zapominają o tym obowiązku i nie zgłaszają się do biura parafialnego (czasem przez kilka lat) musimy im przypominać przy pomocy kartek umieszczanych na grobach, których to dotyczy.

  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w małym kościele: w Przewodniku o protestach czarnych i białych (w sprawie ochrony życia lub legalności aborcji) oraz: „Lekarze też cierpią po aborcji” ; „człowiek z celuloidu” – rzecz o Andrzeju Wajdzie; „Ograniczenie, a nie zakaz handlu w niedzielę”’ „Autostrada śmierci” – o nieznanych obozach hitlerowskich; a także „Czy św. Dominik wymyślił różaniec?”.

  10. Z naszej wspólnoty parafialnej przeszedł do wieczności śp. Celestyn Herba, l. 70 z ul. Kraskowej 5. W poniedziałek o godz. 13:30 modlitwa pożegnania w krematorium, a we wtorek, 18.10. pochówek prochów na cmentarzu na Bielawkach o godz. 12:30 różaniec, a o 13:00 Msza św. Wieczny odpoczynek