Ogłoszenia Parafialne na XXV Niedzielę zwykłą
(21.09.2014)

  1. W całym Kościele obchodzimy dzisiaj niedzielę środków społecznego komunikowania, której mottem są słowa: „Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania”.

  2. W najbliższy czwartek kończy swą praktykę pastoralną w naszej parafii kl. Bartłomiej Kozłowski, a w następny poniedziałek powraca do Wyższego Seminarium Duchownego, aby rozpocząć kolejny, IV rok formacji ku kapłaństwu. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy kl. Bartkowi za jego zaangażowanie w życie naszej wspólnoty, poszczególnych grup i za pomoc, jaką świadczył. Ogarniamy Go wdzięczną modlitwą i obiecujemy wspierać duchowo na drodze powołania.
  3. Wtym tygodniu odbędą się oczekiwane spotkania: rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – w czwartek, 25.09. po wieczornej Mszy Św., czyli ok. 18:30; oraz rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej – w piątek, 26.09. po wieczornej Mszy Św., tj. ok. 18:30. Obydwa spotkania w małym kościele.
  4. W następną niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10:00 będziemy uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu: poświęcimy rzeźbę św. Michała Archanioła wykonaną z ceramiki dla naszej parafii. Jednocześnie, przy tej okazji p. Jan Raczycki, nasz parafianin, przekaże naszej parafii swoje odznaczenia związane z jego działalnością w podziemnej Solidarności i późniejszymi represjami ofiarując je jako wota dziękczynne za opiekę Bożej Opatrzności w tym trudnym okresie.

  5. W biurze parafialnym można nabyć ścienny kalendarz diecezjalny na rok 2015 w cenie 6,50 zł. Jest bogato ilustrowany zdjęciami z życia diecezji i zawiera kalendarium ważnych wydarzeń dla naszego Kościoła lokalnego.

  6. Nasz parafia współorganizuje pielgrzymkę na coroczne czuwanie diecezjalne na Jasnej Górze przed obrazem Czarnej Madonny w ramach przygotowania do peregrynacji jasnogórskiej ikony. Wyjazd w dniach 23-24. października (czwartek-piątek). Chętnych proszę o zgłaszanie się w biurze parafialnym.

  7. Są jeszcze wolne terminy na intencje mszalne w nadchodzącym tygodniu – można je zamawiać w biurze parafialnym po Mszy Św.

  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w małym kościele. W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego oprócz wiadomości z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie, o wizycie Ojca Św. Franciszka w Albanii – czyli pierwszym ateistycznym państwie na świecie, w którym chrześcijan oraz wyznawców innych religii spotykały nieludzkie represje; o obronie dzieci przed brutalnością niektórych państwowych instytucji pomocowych, o polskiej polityce historycznej i o tym, że przeszłość jest inwestycja w przyszłość, „Czy etyka zamiast religii to grzech?”, o „Szpiegach Maryi” w wersji filmowej oraz o pierwszej pomocy w kryzysie małżeńskim. We wkładce diecezjalnej o jubileuszowy pielgrzymowaniu do Byszewa, a w „Przewodniku kulinarnym” o tym czy po różnych smakołykach z gruszek musi boleć brzuszek…