Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Adwentu
(04.12.2016)

 1. Dziś też wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Nasz Gość ks. Andrzej Mihułka będzie kwestował przy wyjściu z kościoła. Polecamy tę kwestę ofiarności naszych parafian.

 2. Przypominamy, że roraty w naszym kościele są od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w soboty o 7:00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.

 3. We czwartek, 8.12 obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny - jest to święto patronalne Rycerstwa Niepokalanej i Ruchu Światło-Życie. Członkowie Żywego Różańca mogą w tym dniu zyskać odpust zupełny, bo jest to ich święto założycielskie. Dodatkowa Msza św. w tym dniu z myślą o seniorach będzie NIE o 10:30, ale o 12:00 – w duchowej jedności z „godziną łaski dla świata”, o którą prosi Maryja w objawieniach.

 4. We czwartek, 8.12. podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św., a po Mszy św. będzie kolejne spotkanie formacyjne dla tych dzieci i ich rodziców.

 5. W nadchodzącym tygodniu w okolicznych sklepach pojawią się kosze z logo Caritas, do których można składać produkty żywnościowe w ramach przedświątecznej pomocy dla ubogich rodzinz naszej parafii. W „Lidlu” przy ul. Grunwaldzkiej taka zbiórka będzie w piątek, 09.12. i będą tam nasi wolontariusze. Prosimy o życzliwość dla ich zaangażowania. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby wspomagają działania charytatywne w naszej parafii, czy to dzieląc się ubraniami, czy np. fundując obiady dla dzieci. Serdeczne Bóg zapłać!

 6. W biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritasu z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (5 i 15 zł) oraz kieszonkowy kalendarzyk diecezjalny na 2017 rok a także Ewangeliarz 2017 z fragmentami Ewangelii i komentarzem biblijnym na każdy dzień.

 7. Młodzież oazowa zaprasza na kiermasz przedświąteczny, który ruszy od piątku przez przyszłą sobotę i niedzielę. Młodzież zbiera w ten sposób środki na jubileuszową pielgrzymkę do Krościenka, która odbędzie się w kwietniu przyszłego roku.

 8. Ks. prof. Waldemar Chrostowski, znany biblista, przybędzie na zaproszenie Ks. Biskupa z wykładem „Pierwsza Biblia Kościoła: Septuaginta” - w środę, 07.12. w auli WSD o 19:00.

 9. Diakonia Społeczna organizuje wspólne wyjście do kina Helios na godny polecenia film pt. „Przełęcz ocalonych”. Seans w przyszłą niedzielę, 11.12. o godz. 18:15 w kinie Helios (przy Galerii Pomorskiej). Cena biletu w ramach grupy: 13 zł. Zapisy u Mirosławy pod numerem tel. 501 421 906.

 10. Wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy” odbędzie się w niedz., 15.01. o godz. 18:00 w Hali „Łuczniczka”. To jedno z 11 wydarzeń ewangelizacyjnych, zaplanowanych w kilkunastu miastach Polski. Podczas koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu takich gwiazd jak: TGD, Natalia Niemen, Kuba Badach, Piotr Cugowski czy Mate.O. Koncert poprowadzi Marek Zając. Bilety w ceniu 40, 60 i 80 zł do nabycia w biurze parafialnym. Chętni muszą się wcześniej zapisać do 15.12. (Plakat w gablocie).

 11. Plakaty w gablotkach informują również o rekolekcjach adwentowych dla małżeństw pt. „Gdy czekanie na dziecko boli…”, o bezpłatnym badaniu wzroku oraz o pielgrzymce do Fatimy, o adentowym dniu skupienia dla nauczycieli.

 12. Także w adwencie warto poczytać prasę katolicką. Nowy Przewodnik Katolicki proponuje m.in. artykuły: „O chrześcijańskim żegnaniu zbrodniarzy”; „Fidel i religia”; „Boże, co ja narobiłem!”; „Karol, brat Jezusa” (zobaczcie o kim to…); „Sąsiadki w habitach” (o b. specyficznych siostrach); a także uśmiech kulinarny: „Marchewka – uroda i samo zdrowie J; A „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci zawiera płytę z pięknymi kolędami zespołu Jakubowe Muszelki – dlatego cena to 7 zł.

 13. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Maria Kurowska, l. 63, z ul. Dolnej Waleniowej 3/6. Wieczny odpoczynek