Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Zwykłą
(22.01.2017 r.)

 1. Gościmy dzisiaj zespół Posłani przez Pana, któremu dziękujemy za animowanie śpiewu podczas liturgii. Po Mszy św. zespół zaprasza do wspólnego kolędowania. Przy wyjściu z kościoła można nabyć ich płytę z kolędami. (Zespół zostawił kilka płyt do rozprowadzenia. Można się po nie zgłosić w biurze parafialnym).

 2. Od 18.01. do 25.01. (do środy) trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, pod hasłem Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas (por 2 Kor 5,14-20). Ważną i trudną sprawę jedności ochrzczonych polecajmy Bogu w modlitwie osobistej i wspólnotowej.

 3. Za życzliwe przyjmowanie nas podczas kolędy, za troskę o Kościół (parafię i diecezję) wyrażaną także poprzez ofiary kolędowe – serdeczne „Bóg zapłać”. Zbieramy ofiary na remont schodów wejściowych i chodnika wokół kościoła. Kto nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, może ustalić jej termin indywidualnie, raczej na końcu okresu kolędowego. Pragniemy dotrzeć do każdej rodziny w naszej parafii i prosimy, aby nam to umożliwić, pomimo trudności organizacyjnych. Prosimy też o zrozumienie, że nie zawsze jesteśmy w stanie spełnić wszystkie prośby (np. by zacząć kolędowanie od tej konkretnej rodziny).Prosimy także, aby podczas kolędy psy były zamknięte w osobnym pomieszczeniu, tak by nie przeszkadzały w modlitwie i rozmowie.

 4. Podczas kolędy wielu naszych parafian prosi, aby proboszcz przypomniał, że palenie śmieciami czy też innymi substancjami toksycznymi to zatruwanie środowiska, a więc trucie nas samych. Przypominamy, że przykazanie „Nie zabijaj” dotyczy także tej sprawy.

 5. Prosimy o przynoszenie niepotrzebnych ubrań do punktu Caritas (wtorek 9:00-12:00 i 16:00-18:00).

 6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Lubelszczyznę, Podkarpacie i do Lwowa w dn. 21-26.05.br. W programie m.in. Kazimierz Dolny, Lublin, Zamość, Przemyśl, Kalwaria Pacławska, Komańcza, Krasiczyn, Solina, Sandomierz i Lwów. Koszt – 1075 zł. Zapisy do końca lutego w biurze parafialnym i u ks. Dominika.

 7. Przypominamy też o pielgrzymce do Fatimy i Santiago de Compostela z okazji 100-lecia objawień Matki Bożej w dniach 18-25.09. Koszt to ok. 3480 zł + 100 €. Można jeszcze dołączyć do naszej grupy parafialnej, zanim udostępnimy miejsca dla chętnych spoza naszej parafii.

 8. Z okazji 100.rocznicy objawień fatimskich Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej afiliowany do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ogłasza nabór na Studium Maryjne, które będzie prowadzone od lutego do czerwca br. To propozycja dla tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i pobożność maryjną. Zajęcia planowane są 1x w miesiącu, w sobotę i obejmą zagadnienia nauki Kościoła nt. objawień maryjnych, pobożności maryjnej i sztuki sakralnej. Rekrutacja trwa do 30.01. a bliższe informacje są na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej: www.bydgoskateologia.pl

 9. Nabożeństwo do św. Charbela w przyszłą sobotę, 28.01. po wieczornej Mszy św. Zapraszamy!

 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w małym kościele. W „Przewodniku Katolickim” godne polecenia teksty o św. Albercie Chmielowskim: „Brat Albert żyje” i „Święty z ekstraklasy” (w związku z rozpoczętym rokiem albertyńskim). A w związku z Tygodniem Ekumenicznym: „Św. Antoni w rękach heretyków” – o ekumenizmie w praktyce na polskiej prowincji a także o wojnie, której nie ma - pomiędzy Caritas a WOŚP.

 11. Plan kolędy (na osobnej kartce - przeczytać!) wywieszony jest w gablotce ogłoszeń i na stronie internetowej parafii w zakładce „Aktualności”.

 12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Ludwik Błaszkowski, l. 91, ul. Ibisowej 6a. Wieczny odpoczynek…