Ogłoszenia Parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą
(26.10.2014)

 1. Kończy się październik, miesiąc Różańca św. Czy w ciągu miesiąca znalazłem czas na tę modlitwę? Warto jeszcze o to zadbać, bo różaniec ma wielką moc. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o 16:30, a w dni powszednie o 17:30; różaniec dla dzieci – w poniedziałek, środę i czwartek o 16:30.

 2. W Dniu Papieskim, w ramach zbiórki w na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy w sumie 2727 zł i 61 gr. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy: „Bóg zapłać!”.

 3. We wszystkich niedzielnych Mszach Św. w naszym kościele w zeszłą niedzielę uczestniczyły w sumie 2024 osoby – 811 mężczyzn i 1213 kobiet (na 6463 osoby zameldowane na terenie parafii).

 4. Dziś po Mszy Św. o godz. 17:00 w salce na piętrze będzie spotkanie z kandydatem na prezydenta miasta Markiem Gralikiem oraz kandydatami na radnych: Mirosławą Chmielewicz – naszą parafianką oraz Michałem Krzemkowskim – kandydatem do Sejmiku.

 5. Pomoc żywnościowa (w postaci warzyw i owoców) będzie wydawana przez nasze Parafialne Koło Caritas w najbliższy wtorek, po wieczornej Mszy Św. do 19:15. Zapraszamy rodziny zgłoszone do programu PAED, które jeszcze nie odebrały swej porcji.

 6. W sobotę, 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Św. przed południem jak w niedzielę (bo mamy „obowiązek” niedzielny). Nie będzie jednak Mszy o godz. 12:30 i o 17:00. Uroczystości na naszym cmentarzu parafialnym rozpoczną się procesją żałobną o godz. 15:00, wprowadzą nas we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Na cmentarzu będą zbierane ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej.

 7. W dniu 1 listopada wokół naszego cmentarza w Osówcu będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy: dojeżdżając skręcamy w lewo zaraz za lasem, następnie przez osiedle domków, do parkingu przy cmentarzu, a wyjazd za ogródkami działkowymi. Pamiętajmy sami o ruchu jednokierunkowym, przypomnijmy też innym, aby ułatwić ruch kołowy, a nie blokować drogi.

 8. W przyszłą niedzielę, 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się szczególnie za tych wiernych, których dusze przebywają jeszcze w czyśćcu. Msze Św. oczywiście jak w każdą niedzielę. Różaniec z „wymieniankami” w tym dniu pół godz. przed wieczorną Mszą Św., czyli o 16:30.

 9. Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy różaniec własnoręcznie wykonany będzie w przyszłą niedzielę, 2.11. po Mszy Św. o godz. 12:30. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, szczególnie te, które wykonały różańce.

 10. Na stoliku z gazetami w małym kościele znajdują się kartki na „wymienianki”. „Wymienianki” jednorazowe, które będą odczytywane od 02 do 8 listopada w trakcie modlitwy różańcowej za zmarłych o 17:30 i całoroczne – w niedziele na 15 minut przed Mszą Św. o godz. 11:30. W wymieniankach całorocznych wpisujmy maksymalnie sześć imion zmarłych, aby ich lista nie wydłużała się zbytnio. Wypisane wymienianki przynosimy do zakrystii lub biura parafialnego.

 11. Na cmentarzu parafii św. Antoniego przy ul. Chojnickiej w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza Św. i procesja za zmarłych o godz. 12:00. Na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej Msza Św. i  procesja rozpocznie się o godz. 12:00, a w Dzień Zaduszny - Msza Św. i procesja o godz. 13:30.

 12. Na Noc Świętych w piątek, 31.10.zaprasza par. św. Łukasza w bydgoskim Fordonie Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18:00, a po niej czuwanie przed Chrystusem Eucharystycznym przy relikwiami wielu świętych i błogosławionych.

 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w małym kościele. Najnowszy numer Przewodnika Katolickiego podsumowuje Nadzwyczajny Synod Biskupów ws. rodziny: m.in. „Synod zmierza do rodzinnego nawrócenia”, wypowiedzi niektórych Ojców Synodalnych, o. J. Augustyn o tym, że małżeństwom niesakramentalnym Pan Bóg daje czas; co się dzieje, gdy młodzi przychodzą „na kurs”; o tym czy mamy do czynienia z klerykalizacją kraju? oraz co faktycznie stanowi nasza Konstytucja nt. „neutralności światopoglądowej państwa”; „Pożegnać dziecko utracone”; a we wkładce diecezjalnej m.in. fotoreportaż z Bydgoskiej Karoliady oraz z obchodów 50-lecia D.A. w Bydgoszczy; w Małym Przewodniku Katolickim, adresowanym do dzieci ewangeliczne opowiadania, rebusów, zagadki i zabaw dla dzieci.