Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej
(22.05.2016)

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 świętujemy rocznicę I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. Dzisiaj też ks. Marcin Chrostowski, nasz były praktykant, wyświęcony wczoraj na kapłana odprawi Mszę św. prymicyjną w par. Świętej Trójcy o godz. 12:00. W naszej parafii odprawi on tzw. „sekundycje” czyli Mszę św. połączoną z błogosławieństwem neoprezbitera w niedzielę, 5.06. o godz. 10:30. Obejmijmy dzieci i Ks. Neoprezbitera naszą modlitwą.

  2. Dziś także V Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny – rozpocznie się Mszą św. w katedrze o godz. 12:30, podczas której będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Wraz z Ks. Biskupem zachęcamy do udziału!

  3. W tych dniach odprawiamy diecezjalną Nowennę przed Jubileuszem 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości z bydgoskiej fary – dziś katedry. Nowenna podczas nabożeństwa majowego, które odprawiamy w dni powszednie o 18:30, a w niedzielę o 16:30.

  4. Wspólne wyjście na film „Młody Mesjasz” w kinie Helios w poniedziałek, 23.05. o godz. 19:00. Koszt – 12zł. Należy przybyć 30 min. przed seansem.

  5. Kandydaci do bierzmowania będą mieli próbę w poniedziałek, 23.05. o godz. 16:00, a spowiedź też w poniedziałek po wieczornej Mszy św., natomiast sprzątanie kościoła we wtorek, 24.05., po wieczornej Mszy św., a bierzmowanie w środę, 25.05. o 18:00. Módlmy się za nasza młodzież, zwłaszcza za bierzmowanych i za maturzystów.

  6. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji Bożego Ciała będzie się w poniedziałek i wtorek o godz. 17:00. Zapraszamy zwłaszcza dzieci I-Komunijne, ale też i młodsze i starsze. We wtorek na te próbę prosimy również starsze dzieci i młodzież do niesienia feretronów. Pomóżmy dziewczynkom zebrać potrzebne kwiatki do sypania podczas procesji; prosimy o ich przyniesienie do kościoła w środę na Mszę św. wieczorną.

  7. Msza św. z ok. Jubileuszu 50-lecia Szkoły Podst. nr 40 będzie we wtorek, 24.05. o godz. 12:00. Zapraszamy!

  8. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.Msze św. tak jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy o 12:00, której nie będzie. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 10:30, a ostatnia Msza św. o godz. 17:00. O 16:30 nabożeństwo majowe./

  9. Procesja przejdzie ulicami: Kolbego, Dzięciołową, Kukułczą i Kormoranów. Uprzejmie proszę o przygotowanie ołtarzy: I - przy domu pani Szczesikowej przy ul. Gawroniej 28 (w przygotowaniu pomoże Stow. Wspierania Powołań), II - przy domu pp. Kujawów przy ul. Dzięciołowej 25 (pomoże Oaza Rodzin), III - przy domu pp. Bocianów przy ul. Kukułczej 28 (w przygotowaniu pomoże Żywy Różaniec), IV - przy domu pp. Kucharskich przy ul. Kormoranów 7, gdzie zakończymy procesję (pomoże młodzież oazowa i wolontariusze ŚDM).

  10. Wydarzenia w Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy: koncert uwielbienia z pokazami laserowymi na Wyspie Młyńskiej w Boże Ciało, milcząca procesja mężczyzn oraz procesja różańcowa z parafii MB Nieust. Pomocy do katedry – w sobotę, o godz. 19:00. Szczegóły na plakatach.

  11. W przyszłą niedzielę będzie kolejna zbiórka do puszek na organizację Świat. Dni Młodzieży.

  12. Organizujemy wyjazd na Lednicę w sobotę 04.06. Szczegóły u ks. Piotra.

  13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego m.in. szereg wiadomości z życia Kościoła – w diecezji, w Polsce i na świecie; a także o tym, że najpiękniejszą monstrancją jest człowiek; „Wzięty na cel” – o zamachu na Jana Pawła II; o rosyjskich katolikach z wyboru; oraz o małżeństwach z Górą w tle…; a w dodatku diec. m.in. wywiad z ks. J. Mnichowskim obchodzącym 60-lecie kapłaństwa.

  14. W minionym tygodniu z naszej parafii przeszli do wieczności śp. Marian Guldon, l. 69, z ul. Przepiórczej 15 i śp. Janina Tomacka, l. 86 z ul. Gęsiej 12. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…