Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego
(24.05.2015)

 1. Komunikat – zaproszenie Ks. Biskupa na IV Marsz dla Życia i Rodziny (31.05. – rozpocznie się Mszą Św. w katedrze o 12:30).

 2. Dziś znów wypada przypomnieć podstawowe zasady moralne dot. wyborów: rezygnacja z głosowania byłaby grzechem zaniedbania wobec miłości Ojczyzny; 2) jak naucza pp. Benedykt: „właściwie ukształtowane sumienie chrześcijańskie nie pozwala nikomu popierać programu politycznego lub konkretnej ustawy, które podważają podstawowe zasady wiary i moralności przez propozycje alternatywne wobec tych zasad lub z nimi sprzeczne” (Nota doktr. o niektórych aspektach działalności katolików w życiu politycznym, 2002).

 3. Zesłaniem Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii św. właśniew tym czasie, co wynika z przykazania kościelnego. Jeśli ktoś zwlekał do tej pory, to dzisiaj jest ostatni dzwonek!

 4. Serdeczne „Bóg zapłać” za Waszą ofiarność na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. W ub. niedzielę na ten cel zebraliśmy do puszek 2 583 zł.

 5. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny, odprawiamy w dni powszednie bezpośrednio po wieczornej Mszy św., a w niedziele o 16:30. Zachęcamy do udziału!

 6. Jutro II dzień Zielonych Świąt, czyli święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. To tzw. „święto zniesione”, ale Msze św. u nas jak w każdy dzień powszedni i nabożeństwo majowe odprawimy po Mszy Św. wieczornej. Nie będzie dodatkowych Mszy o 10:30 i 19:00.

 7. We wtorek, 26.05. – w Dzień Matki, przypada 24. rocznica konsekracji naszego kościoła. To parafialne święto, zwłaszcza dla tych, którzy budowali tę świątynię. Msza Św. wieczorna będzie w int. zmarłych budowniczych, zapraszamy na nią jak najliczniej zgłasza tych, którzy uczestniczyli w budowie.

 8. Rozpoczęty dziś Trzeci Tydzień Ewangelizacji Bydgoszczy (w dn. 23-31.05.) obejmie m.in.: koncert ewangelizacyjny Zespołu Mocni w Duchu z Łodzi w czwartek, 28.05. od godz. 18:00. Inne ważne wydarzenie to milczącą procesją mężczyzn pt. „Nie muszę mówić nic” z kościoła garnizonowego do katedry w sobotę, 30.05. o godz. 20:00. Pozostałe propozycje w gablocie.

 9. Plakaty w gablotkach zapraszają na: XX Spotkanie Misyjne „Postaw na misje” z loterią fantową u Misjonarzy Ducha Świętego – 24.05. przez cały dzień; Majówkę z historią w Myślęcinku – dziś od 11:00, podczas której można spotkać średniowiecznych rycerzy; spektakl pt. „Abraham” Teatru „Święty Ogień” (31.05.); na XIII Salezjańskie Dni Młodości w Fordonie (30-31.05.), na pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę.

 10. Przypominamy o organizowanej pielgrzymce na Podlasie i na Litwę, w dn. 24-28.08.br. Cena ok. 1000 zł + 25 €. Zapisy do końca maja. Jest jeszcze parę wolnych miejsc.

 11. Za tydzień gościć będziemy Siostry Zmartwychwstanki, które – w tym Roku Życia Konsekrowanego, jaki przeżywamy w całym Kościele – powiedzą nam o swoim powołaniu w formie krótkiego przedstawienia przed każdą Mszą św. (przyjdźmy 10 min. wcześniej). Zbierzemy też ofiary do puszek na wsparci dla dzieł przez siostry prowadzonych.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w małym kościele. W nowym numerze "Przewodnika Katolickiego"

 13. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Edmund Łent, l. 87, z ul. Waleniowej 18. Msza Św. pogrzebowa w poniedziałek, 25.05. o godz. 12:00, a po niej pochówek prochów na Cmentarzu Starofarnym przy ul. Grunwaldzkiej. Wieczny odpoczynek …