Ogłoszenia Parafialne na XXI Niedzielę zwykłą
(24.08.2014)

1.Przypominamy o sierpniowym apelu o abstynencję od alkoholu. Warto ją podjąć i ofiarować w intencji tych, którzy cierpią z powodu naużywania alkoholu i uzależnienia od niego.

2.We wtorek, 26.08. przypada liturgiczna Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Choć nie ma obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej, zapraszamy jednak na Eucharystię, aby podziękować za wszelkie łaski wyproszone za wstawiennictwem Czarnej Madonny. Wieczorem na 21:00 zapraszamy wszystkich na Apel Jasnogórski, w szczególny sposób pielgrzymów, którzy przeszli w pątniczym szlaku na Jasną Górę oraz ich rodziny.

3.Od poniedziałku, 25.08. rozpoczyna działalność przy naszej parafii Punkt Przedszkolny „Aniołkowo”. W tym tygodniu oferuje on bezpłatne zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-12:00. Od 01. września Punkt ruszy już w pełnym wymiarze godzin. Rodzice zainteresowani mogą uzyskać więcej informacji telefonując na nr podany na ulotkach informacyjnych.

4.W poniedziałek, 25.08. zapraszamy na spotkanie dotyczące profilaktyki i leczenia schorzeń zwyrodnieniowych, reumatycznych, zespołów bólowych kręgosłupa i stawów, nadciśnienia, cukrzycy raz innych chorób i schorzeń. Odbędzie się ono o godz. 15:00 w salce na parterze (wejście „katechetyczne”). Dla każdego uczestnika przewidziany jest prezent medyczny. Przy wyjściu z kościoła można pobrać druki zapraszające na to spotkanie.

5.W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym, w przyszłą niedzielę, 31.08. podczas Mszy Św. o godz. 11:30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne naszym Pierwszoklasistom.

6.Przypominamy o Pielgrzymce Parafialnej na Dolny Śląsk, którą organizujemy w dn.12-14.09. br. Koszt 350 zł. Zgłaszać się można w biurze parafialnym do końca sierpnia. Zostały ostatnie wolne miejsca.

7.W gablocie ogłoszeń został umieszczony program Dni Modlitw przed Odpustem ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości, patronki naszej diecezji. Ks. Biskup zaprasza nas do udziału w tej wspólnej modlitwie Kościoła lokalnego.

8.W związku z przygotowaniami do nowego roku szkolnego przypominamy o cegiełkach akcji Z uśmiechem do szkoły, które można jeszcze nabyć w biurze parafialnym a także przy wejściu do kościoła po każdej Mszy Św. Cegiełki są o wartości 1, 2 i 5 zł, a dochód z nich jest przeznaczony na wyprawki szkolne dla dzieci z uboższych rodzin.

9.Są jeszcze „wolne” intencje mszalne w nadchodzącym tygodniu.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, wyłożonej w małym kościele. W najnowszym Przewodniku Katolickim oprócz wieści z życia Kościoła w diecezji, w Polsce i świecie, znajdziemy też relację o wizycie Ojca Świętego Franciszka w Korei, wywiad z abp. Wojciechem Polakiem, Prymasem Polski o bolączkach i szansach Kościoła w Polsce, o trudnej drodze do jedności w relacji do Kościoła anglikańskiego, o projekcie ustawy „Stop pedofilii” i o tym, czyje szczęście się liczy, a także o parafii w Sicienku oraz religii via internet i wiele innych.

11.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Kazimiera Sosnowska, l. 78, z ul. Borsuczej 21. Wieczny odpoczynek…