Ogłoszenia Parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą
(19.10.2014 r.)

 1. W całym Kościele przeżywamy dziś Niedzielę Misyjną , która rozpoczyna TydzieńMisyjny pod hasłem „Z Ewangelią do narodów”. Pamiętajmy o misjonarzach pochodzących z naszej parafii (ks. Jarosław Lawrenz CM – w Kamerunie i o. Ryszard Wtorek SJ – w Libanie) i wspierajmy ich modlitwą, zwłaszcza różańcową. Prośmy się też o nowe powołania misyjne, również z naszej wspólnoty.

 2. Różaniec z dziećmi odmawiamy w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 16:30, dla młodzieży i dorosłych w dzień powszedni o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 16:30.

 3. W kościele mamy 2 wystawy prac dzieci: po prawej stronie od ołtarza różańce wykonane przez dzieci (z pomocą starszych) w ramach konkursu; po lewej stronie (przy ołtarzu Jana Pawła II) prace malarskie dzieci w wieku 4-10 lat wykonane na warsztatach plastycznych pod kierunkiem p. Barbary Tomackiej-Siara. Zachęcamy do obejrzenia i spotkania z bogatą wyobraźnią i duchową wrażliwością w dziecięcej twórczości.

 4. Kolejna partia żywności będzie wydawana w Parafialnym Punkcie Caritas w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy Św., w godz. 18:30-19:15. Prosimy te rodziny, które dotychczas korzystały z takiej pomocy, ponieważ spełniają dochodowe określone przez Caritas.

 5. W środę, 22 października, przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Nabożeństwo ku jego czci połączone będzie z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 6. Pielgrzymów udających się autokarem na Jasną Górę w czwartek 23.10. o godz. 6:15 zapraszam na spotkanie organizacyjne w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, o godz. 18:40. Proszę przynieść dowód osobisty (Pesel) i 70/110 zł wpłaty.

 7. Pątników z Grupy Zielono-Żółtej, którzy pielgrzymowali pieszo na Jasną Górę, zapraszamy na spotkanie pielgrzymkowe w przyszłą niedzielę, 26.10. o godz. 15:00 w kościele bł. Michała Kozala przy ul. Nakielskiej. Szczegółowe informacje można uzyskać bezpośrednio u przewodnika grupy ks. Krzysztofa Klóski (zainteresowanym udostępnimy nr telefonu).

 8. W przyszłą niedzielę mamy możliwość spotkania z kandydatem na prezydenta Bydgoszczy, Markiem Gralikiem i kandydatami na radnych: Mirosławą Chmielewicz z naszej parafii i Michałem Krzemkowskim. Spotkanie odbędzie się po wieczornej Mszy Św., tj. o 17:50 w salce na piętrze.

 9. Kalendarze na rok 2015 wydane przez naszą diecezję - ścienne i kieszonkowe (w cenie 5 zł) są do nabycia przy wyjściu z kościoła, na stoliku w kruchcie.

 10. Blisko już Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Na kartach, które znajdziemy na stoliku z prasą, możemy składać „wymienianki” jednorazowe, na dni od 3 do 10 listopada. Można też składać „wymienianki” całoroczne, które będą odczytywane w trakcie niedzielnej modlitwy za zmarłych 15 minut przed Mszą Św. o godz. 11:30 (od nowego roku przed Mszą o 12:00). Na wymienianki całoroczne wpisujemy maksymalnie sześć imion osób zmarłych, jesteśmy bowiem ograniczeni czasem do ok. 15 min. Wypisane wymienianki przynosimy do biura parafialnego w godzinach jego otwarcia lub po Mszy Św.

 11. Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę z Taizé odbędzie się w Pradze w dniach 29 grudnia – 2 stycznia. Serdecznie zachęcamy młodych – więcej informacji na plakacie.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w małym kościele. Najnowszy numer Przewodnika Katolickiego podejmuje temat: „Katolicyzm na cenzurowanym. Odwiesić wiarę – zachować pracę”. W numerze także o Papieżu Pawle VI i jego beatyfikacji, która dziś (w niedzielę 19.10) ma miejsce; pytania o kształt duszpasterstwa rodzin; o małżeństwach mieszanych jako laboratorium ekumenicznym, „Tobie, Panie, zaufałem” – wywiad z kapłanem-bliskim przyjacielem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, „Nie żałuję” - wywiad z Mary Wagner, która 22 miesiące spędziła w kanadyjskim więzieniu za to, że usiłowała odwieść kobiety od decyzji o aborcji; o misjach, które się udają, „Przystanek bezobjawowość” – o tym jak odsuwa się ludzi z powodu ich katolickości; o homoseksualizmie i adopcji dzieci – refleksje psychologa, psychoterapeuty i siostry zakonnej.

 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej przeszedł do wieczności śp. Henryk Jagodziński, l. 79 z ul. Dzięciołowej 9. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…