Ogłoszenia parafialne
na Uroczystość św. Maksymiliana M. Kolbego, patrona parafii
(14.08.2016 r.)

  1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę. To jest konkretny uczynek miłosierdzia i solidarności wobec naszych parafian, którzy ostatnio ponieśli straty (zepsute dachy, zarwane stropy) wskutek ulewnych dreszczów.

  2. W Uroczystość św. Maksymiliana, Patrona parafii, zachowamy niedzielny porządek Mszy św. z wyjątkiem Mszy wieczornej, którą odprawimy o 18:00 (nie będzie więc Mszy o godz. 17:00), a intencja z tej Mszy będzie odprawiona o 18:00. Natomiast na Mszę o godz. 10:30 tradycyjnie zapraszamy naszych starszych i chorych parafian wraz z opiekunami – udzielimy wtedy sakramentu chorych. O godz. 18:00 – suma odpustowa, którą odprawiKs. prałat Janusz Mnichowski (diamentowy jubilat)zakończy się procesją wokół kościoła. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji oraz osoby, które niosą baldachim i feretrony.

  3. W dniu odpustu przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Ze względu na porządek niedzielny Mszy św. musimy ograniczyć ją do popołudnia: początek w małym kościele po Mszy św. o godz. 12:00 a zakończenie o godz. 17:45. Prosimy o modlitewną obecność przy Jezusie Eucharystycznym (ulicami – wg porządku wywieszonego w gablotce ogłoszeń). O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

  4. Bardzo proszę o włączenie się w dzieło przyjęcia pątników, którzy idąw XXVII Pielgrzymce Maksymiliańskiej z kościoła Najśw. Serca P. Jezusa na placu Piastowskim. Ufamy gorąco, że nasze panie gospodynie mają nie tylko wielkie serca ale i znakomite wypieki domowe, którymi poczęstują pątników. (Proszę odebrać blachy, które leżą jeszcze od czerwcowego festynu!). Pamiętajmy, że te placki i napoje rozdawane po Mszy św. są najpierw dla pielgrzymów, a dobrze wychowani gospodarze zawsze dają pierwszeństwo gościom.

  5. Jutro (w poniedziałek) Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej). Msze św. w porządku niedzielnym, a po każdej Mszy św. poświęcimy pierwociny zbóż, owoców i kwiatów z naszych pól i ogródków.

  6. Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza dzieci do skorzystania z atrakcji podczas Triathlon Polska w przyszłą niedzielę, 21,.08. Strefa Triathlon Kids rusza o godz. 13:00 na parkingu przy stadionie Zawiszy. W programie konkursy, zabawy, wiele atrakcji dla dzieci i nagrody rzeczowe. Zapraszamy dzieci z rodzicami i opiekunami.

  7. W ramach akcji „Z uśmiechem do szkoły” organizowanej przez Caritas po każdej Mszy św. w biurze parafialnym można nabyć cegiełki o wartości 1 i 2 zł przeznaczone na wyprawki szkolne dla dzieci z ubogich rodzin.

  8. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. W nim m.in. sylwetka nowe nuncjusza apostolskiego, który przybędzie z Indii do Polski; o subtelnej wielkości śp. kard. Macharskiego – „Mistyka bliskiego ludziom”; o sensacyjnym spotkaniu pp. Franciszka z polskimi biskupami; ”Wołodia na zawsze” – czyli klucz do zrozumienia Putina; „Marianna, matka bolesna” – o matce św. Maksymiliana (lektura obowiązkowa – nie tylko dla matek z naszej parafii!).