Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę zwykłą

(26.06.2016)

  1. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 01.07. od godz. 9.00. Z powodu ograniczonych możliwości w okresie wakacyjnym prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty w tygodniu przed każdą Mszą św. Szczególna okazja w I piątek miesiąca od godz. 16.30.
  2. XII Bydgoska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę wyruszy w tym roku na szlak już 3 lipca. Więcej szczegółów nt. pielgrzymki i kontakt do Ks. Przewodnika – na plakatach w gablotkach. Pielgrzymi wraz z ks. Krzysztofem dziękują za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary (2590 zł). Serdeczne Bóg zapłać.
  3. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej, afiliowany do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ogłasza nabór na magisterskie zaoczne studia teologiczne – specjalność katechetyka, prowadzone w Bydgoszczy w roku akademickim 2016/2017. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów zostały zamieszczone w gablocie parafialnej. Młodzież męską zachęcamy również do wstąpienia do Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy. Szczegóły naboru u księży.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w małym Kościele. W najnowszym Przewodniku Katolickim wiadomości z życia Kościoła w diecezji, w Polsce i na święcie a pośród nich: wywiad z abp. Celestino Migliore – Nuncjuszem Apostolskim w Polsce, o przygotowaniach do ŚDM w Krakowie oraz o Poznańskim Czerwcu 1956 r.
  5. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Kazimierz Budka, l. 74 z ul. Cietrzewiej 1/15 (Msza św. w Krematorium w poniedziałek 27.06. o godz. 10.30, a pochówek urny na naszym cmentarzu we wtorek o godz. 13.00) oraz śp. Maria Soleta, l. 60 z ul. Kormoranów 51 (we wtorek 28.06. o godz. 12.30 różaniec, o 13.00 Msza św. w naszym kościele i po niej pochówek na cmentarzu parafialnym w Osówcu). Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…