Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę zwykłą
(27.07.2014)

  1. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 12:30, a z sakramentu pokuty i pojednaniamożna skorzystać 15 minut przed Mszą Św., zwłaszcza w dni powszednie.

  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I piątek od godz. 9:00 odwiedzimy chorych, spowiedź I-piątkowa od godz. 17:00, a po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające do Najśw. Serca P. Jezusa. W I sobotę miesiąca przed poranną Mszą Św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny, a po Mszy nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

  3. W piątek, 01.08. przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy, aby uczcić bohaterów tego zrywu nie tylko minutą ciszy w godzinie „W”, ale także modlitwą, a może też udziałem we Mszy Św.

  4. Popierając różne obywatelskie inicjatywy wiele możemy zdziałać dla dobra naszej małej i wielkiej Ojczyzny. W imieniu Duszpasterstwa Rodzin i Stowarzyszenia Rodziców „Po Poronieniu” dziękuję za poparcie dla projektu Grobowca Dzieci Nienarodzonych. Od 2 tygodni są w Bydgoszczy zbierane podpisy w obronie prof. Chazana. Możemy i my złożyć nasze podpisy w tej sprawie na listach, które leżą na stolikach przy wyjściu z kościoła.

  5. Przypominamy o pielgrzymce na Dolny Śląsk, którą nasza parafia organizuje w dn. 12-14.09. i zachęcamy do udziału w niej. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym.

  6. Serdecznie dziękuję paniom, które ofiarowały piękne kwiaty z ogródka na przystrojenie ołtarza. Bóg zapłać!

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą znajdziemy na stoliku-skarbonie w małym kościele. Najnowszy nr Przewodnika Katolickiego poświęcony jest rocznicy Powstania Warszawskiego. Z tej racji artykuły o duchownych bohaterach nieujarzmionego miasta oraz relacja siostry urszulanki – porucznika w powstaniu. Znajdziemy w nim także obszerne fragmentu oświadczenia Prezydium Episkopatu Polski pt. „Człowiek ma prawo do sprzeciwu sumienia” - dotyczy sprawy prof. Chazana. Jest także o dziurawym raporcie nt. procedury „in vitro”, o sposobach na odnowienie parafii oraz o tym, jak w rodzinie odnaleźć miejsce na męskość chłopców, czyli „Dlaczego tata ma być tatą” oraz mnichu cudotwórcy, czyli św. Charbelu; a w dodatku diecezjalnym - relacja z wyjścia Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę; wywiad z ojcem, który wyszedł z nałogu oraz „Neogotyckie piękno” sąsiadującej z nami parafii św. Kazimierza w Kruszynie.

  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Edwin Jankowski, l. 74 z ul. Biedronkowej 14. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie